Fushë me lule apo vrapim me pengesa?!

Nga Iva V.GRILLO

Pas festimeve me grupe diasporakesh qe qeveria i paskerka thirrur dhe mesa duket edhe bindur qe te behen pjese paradash e garniturash shumengjyreshe, vetvetiu lind pyetja:

Po shqiptareve te Kosoves qe erdhen me deshiren e tyre qe te festonin festen e pavaresise, a iu bene ndonje leshim per te mos paguar “taksen e traut” per 28 Nentor?!

Se per te nderuar flamurin kane ardhur edhe keta…madje pa regjisor, me nismen e tyre dhe jam e sigurte me shpenzime plot.

Pergjigjia e pyetjes me siper mund te na sqaroje me mire se si dhe per çfare arsye i hap “dyert” qeveria e Tiranes?!

Per paradat propagandistike rruga behet fushe me lule ndersa per te tjeret vazhdon te mbetet nje vrapim me pengesa…

About Redaksia

Check Also

Ti duhet të duartrokasësh…

Nga Boldnews.al Ti duhet të duartrokasësh SPAK-un. Ai është zemra e Reformës në Drejtësi, që u …