Sport

Europa League/ Triumf i thellë i Atalantës ndaj Liverpool, Roma mund Milanin

Mbrëmë u zhvilluan ndeshjet e para çerekfinale në Europa League. Surpriza më e madhe vjen nga Anglia, ku pretendentët e Liverpool pësuan disfatë 0-3 ndaj Atalantës. Në pjesën e parë në “Anfield” The Reds gjetën shtyllën por jo golin, teksa bergamaskët u treguan pragmatist duke zhbllokuar llogaritë me Scamaccan. Në …

Read More »

Ndeshje e çmendur në Madrid! Ancelotti beson te kualifikimi, Guardiola: Me tifozët i thyejmë

Të pësosh 3 gola në “Bernabeu” nuk të lë një shije të mirë, por ekipi i Ancelottit tregoi edhe një herë se është një ekip me shumë cilësi, mbi të gjitha me shumë karakter, nuk dorëzohen kurrë edhe pse e gjeten veten dy herë në dizavantazh. Sigurisht, tani i duhet …

Read More »

Tension te PSG, Mbape përplaset me trajnerin Luis Enrike

Nuk duket ambient i qetë për PSG-në në prag të Championsit. Parizienët barazuan 1-1 dje me vendin e fundit në kampionat. Një ndeshje që është pasuar nga disa moment tensioni. Në fillim ka ardhur një debat në fushë mes Mbape dhe trajnerit Enrike. Më pas ka qenë Donaruma që ka …

Read More »

Mbappe bëhet çështje shtetërore, në skenë del sërish Macron

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, njihet si një tifoz i zjarrtë i futbollit, mbaje gjatë kohës që Mbappe rinovoi me PSG, dy vite më parë, flitet se një rol të rëndësishëm kishte edhe Macron i cili negocioi personalisht që Mbappe të mos largohej nga Parisi. Macron ka “ndërhyrë” sërish, ose …

Read More »

Roy Keane injoron Haland: Më duket si një lojtar i Ligës së Dytë

Ish-kapiteni i Mançester Junajtid, Roy Keane bëri një vlerësim të pamëshirshëm të performancës së Erling Halandit në barazimin 0-0 të Mançester Sitit me Arsenalin në “Etihad”. Golashënuesi më i mirë i Premier Ligës u përball me një pasdite zhgënjyese kundër mbrojtjes më të mirë të kampionatit, gjë që e kufizoi …

Read More »

“Dueli i së ardhmes”, në Spanjë të sigurt: Endrick-Yamal, yjet e futbollit botëror!

C.Ronaldo- Leo Messi, dueli i tyre i përjetshëm, dhe ajo që i dy yjet e futbollit botëror kanë lanë pas është e vështirë të përsëritet. Në Spanjë dhe jo vetëm shpresojnë shumë që kjo histori të ndodh në vitet në vijim, teksa Real Madrid ka rezervuar shërbimet e Kylian Mbappe, …

Read More »

Shpërthen Sokol Kushta: Flamurtarin e shkatërroi Sinan Idrizi!

Legjenda vlonjate, Sokol Kushta ka reaguar sërish përmes një postimi në Facebook ekipin e futbollit “Flamurtari. Ai ka akuzuar administratorin Sinan Idrizi që ka shkatërruar klubin e Flamurtarit. Postimi i plotë Kur fillon mengjesi me gënjeshtra ne gazeta …..une se dija qe Sinani qe dhe genjeshtar , por e mora …

Read More »

Mou flet për të ardhmen: Arabia Saudite! Kurrë mos thuaj kurrë! CR7 hapi dyert e asaj bote

Jose Mourinho mbetet i lirë, i papunë që nga koha kur u largua nga Roma, por “Speciali” është gati të rikthehet në aksion në çdo moment. Ofertat nuk mungojnë, në fakt nuk kanë munguar kurrë, por në këtë pikë të sezonit është e vështirë ta shohim në stol. Shpesh është …

Read More »

Bandat e drogës kërcënojnë me vdekje Di Maria-n: Mos u kthe në Argjentinë!

Angel Di Maria është kërcënuar nga bandat e drogës, ky është lajmi i rëndë që vjen nga Argjentina. Policia lokale e Santa Fe po lufton prej kohësh me bandat e drogës, të cilat kanë kaluar çdo limit, madje duke kërcënuar edhe një lojtar si Di Maria, idhull i tifozëve argjentinas. …

Read More »

Opinioni im për miqësoren Suedi – Shqipëri

Nga Adriatik R. DOSTI Miqesorja Suedi – Shqiperi 1-0. Mundemi serisht…edhe ne miqesoren e dyte te muajit Mars…kete radhe minimalisht 1-0 …e ne Stokholm nga Suedia …edhe pse dukshem luajtem me mire se sa te premten e shkuar ne Parma kunder Kilit…teksa u mundem 3-0 . Humbja eshte humbje sado …

Read More »