Politike

Noka: Objektivi ynë është rotacioni politik! Dera jonë duhet të jetë e hapur edhe për të majtët

Fjala e Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Flamur Noka në takimin e Opozitës së Bashkuar në Durrës Jemi ne takimin ë dytë të opozitës së bashkuar. Dua t’i uroj mirëseardhjen kreut të Partisë Lëvizja e Legalitetit dhe deputetit të saj, zotit Shpëtim Axhami dhe Petrit Doda, që iu bashkuan opozitës …

Read More »

Muça mbron Taulant Ballën: S’më ka urdhëruar askush për të marrë të dhënat e TIMS

Drejtori i Teknologjisë së Informacionit në Policinë e Shtetit, Ervin Muça ka mohuar akuzat në lidhje me ndërhyrjen në sistemin TIMS. Kështu ai është munduar të mbrojë shefin e tij Taulant Balla. Muça sapo ka hyrë në ambientet e gjykatës ku do t’i njoftohet edhe masa e sigurisë. “Kam bërë detyrën, s’kam …

Read More »

4 vjet dhe SPAK nuk e ka përcaktuar akoma se cila është vlera e paligjshme që pretendohet se Malltezi ka përfituar!

Avokati Sokol Mëngjezi, ka shpjeguar në detaje se cilat janë mekanizmat penalë që po përdoren nga ana e SPAK dhe GJKKO për të eliminuar funksionet politike të liderit të opozitës, zotit Sali Berisha. Në fjalën e tij gjatë konferencës për mediat, Mëngjezi ka sqaruar se gjatë procesit gjyqësor, gjykata nuk …

Read More »

Vokshi: Ja pse mazhoranca bojkoton në mënyrë arrogante Komisionin Hetimor!

Kryetarja e Komisionit Hetimor për dy koncesionet në Shëndetësi, Albana Vokshi tha se, mazhoranca bojkotoi në mënyrë arrogante komisionin hetimor. “Deputetet e mazhorancës në mënyrë arrogante bojkotuan punimet e këtij komisioni. Sot punuan me ekspertët ligjorë për të pasqyruar ecurinë e punës së komisionit si dhe shkeljet nga ana e …

Read More »

Argita: Çështjen do ta çojmë në Strazburg! Nuk kam dyshim që do ta fitojmë këtë betejë!

Argita Malltezi u shpreh sot gjatë konferencës për shtyp se për çështjen e masave të sigurisë për liderin e opozitës, Sali Berisha dhe për Jamarbër Malltezin, do i drejtohen edhe Gjykatës Kushtetuese dhe pastaj do ta çojë në Strazburg. “Unë sot nuk kam asnjë dyshim për kapjen e sistemit të …

Read More »

Ja pse arresti i zotit Berisha është proces politik dhe i drejtuar posaçërisht nga Edi Rama!

Avokati Genc Gjokutaj gjatë fjalës së tij në konferencën e shtypit të Argita Malltezit dhe ekipit të përfaqësuesve ligjorë të liderit të opozitës, Sali Berisha dhe Jamarbër Malltezit, lidhur me vazhdimin e mbajtjes së tyre në arrest pa prova, tha se, ky proces është politik dhe i drejtuar posaçërisht nga …

Read More »

Malltezi: Me urdhër të Ramës hetimi i SPAK për Berishën ka zgjatur 4 vite, jo 6 muaj!

Argita Malltezi, vajza e liderit të opozitës, Sali Berisha tha në konferencën për shtyp se, zgjatja e hetimeve nga SPAK është bërë pa asnjë provë apo argument. Megjithatë, gjykata, e cila vendos gjithmonë sipas kërkesës së SPAK, miratoi këtë zgjatje. Malltezi denoncoi një tjetër skandal, kur tha se hetimi për Berishën …

Read More »

Malltezi: SPAK synon humbjen e mandatit të Berishës dhe goditjen e opozitës

Argita Malltezi, vajza e kryetarit të PD, Sali Berisha, ka komentuar masën e sigurisë arrest shtëpie të dhënë nga SPAK për liderin e opozitës. Argita Malltezi dhe avokatët e liderit të opozitës, Sali Berisha, dolën në një konferencë për shtyp për të argumentuar se zgjatja e hetimeve të SPAK për …

Read More »

Shtyhet seanca në Apel, Salianji: Kam prova që denoncimi është i saktë! 

Deputeti i PD, Ervin Salianji, në fjalën e tij për gazetarët pas shtyrjes së seancës për rastin “Babale” në Apel, u shpreh se ka prova shkencore se i gjithë denoncimi është 100 përqind i vërtetë. Ai u shpreh se institucionet shmangën hetimin për zyrtarët përfshirë edhe hetim pasuror. Salianji shtoi …

Read More »

BILD: Kryebashkiaku i Tiranës i përfshirë në skandalin e drejtorëve që po trondit Shqipërinë

Gazeta më e madhe në Gjermani, BILD,‘fundos’ kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Në një reportazh të gazetarit Peter Tiede, thuhet se, Veliaj është i përfshirë në skandalin e drejtorëve, që po trondit edhe Shqipërinë e mësuar me raste korrupsioni. “Mijëra qytetarë prej ditësh kanë dalë në rrugë në kryeqytetin e Shqipërisë, …

Read More »