Politike

Lubonja: Rama është armik i Shqipërisë!

Analisti Fatos Lubonja u shpreh se takimi i kryeministri Edi Rama me emigrantët në Athinë është patriotizëm për shpëlarje nga ana e kryeministrit. I ftuar në News24, Lubonja tha se Rama dhe politikanët e tjerë dëbuan shqiptarët nga atdheu me politikat e tyre. Më tej analisti theksoi se, emigracioni masiv …

Read More »

U vra në “lule të rinisë”! Efektivi i “Shqiponjave” kishte vetëm 1 muaj që ishte martuar

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasje e regjistruar këtë të hënë në fshatin Baltëz të Fierit, ku u ekzekutua efektivi i “Shqiponjave”, Novruz Cenalia, 28 vjeç. Autori i vrasjes është 23-vjeçari Asllan (Azgan) Mernica, teksa krimi dyshohet se ka ndodhur pas një konflikti të çastit. Burime bëjnë me dije …

Read More »

Krim i rëndë! Ekzekutohet polici i “Shqiponjave” në Fier

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në Fier, ku një efektiv i forcave Shqiponja, i cili ishte duke shkuar për të marrë shërbimin, është vrarë me armë zjarri. Bëhet e ditur se, efektivi Novruz Cenalia, 28 vjeç, ka mbetur i vdekur nga plumbat. Efektivi ka qenë i …

Read More »

Nga zero probleme me fqinjët, në Luftë të Ftohtë si Enveri!

Nga Sali BERISHA Një miting donkishotesk me frymën e luftës së ftohtë në Athinë! Të dashur miq, Edi Rama që sapo erdhi në pushtet shpalli me krenari doktrinën e njohur të zero problemeve me fqinjët, doktrinë që e aplikojnë diktatorët të cilët për pushtetin e tyre nuk pyesin për interesa …

Read More »

Kalaja thirrje qytetarëve: Nesër në orën 11:00 para Bashkisë kundër kryehajdutit Veliaj

Avokatja Adriana Kalaja tha u ka bërë thirrje qytetarëve të dalin nesër të protestojnë para Bashkisë së Tiranës për të larguar kryehajdutin Erion Veliaj nga Bashkia. “Situata në bashkinë e Tiranës është si puna e thesit të miellit që e thotë dhe shprehja popullore- sa më shumë ta godasësh, aq …

Read More »

Qeveria e ka kthyer portin detar në një han pa porta për kontrabandistët rusë dhe mafian ndërkombëtare

DEKLARATE E ANETARIT TE KESHILLIT KOMBETAR TE PD, LISANDER HOXHA: Shqipëria që prej 2022 ka aplikuar sanksione ndaj Rusisë duke u bashkuar me vendet e Perëndimit kundër agresionit rus të Putinit ndaj Ukrainës. Ky jo vetëm si një detyrim ndaj NATO, por edhe ndaj partnerëve tanë amerikanë. Sanksionet janë një …

Read More »

Bardhi, takime në Gjermani dhe Londër, i kërkon SPAK datë tjetër për dëshminë e “Xibrakës”

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi kërkon datë tjetër për të dhënë deklarime në SPAK si person në dijeni lidhur me dosjen “Xibraka”, ku kërkoi riçeljen e fraksionit të pushuar. Ai është thirrur të mërkurën e 15 majit, por përmes një shkrese ka vënë në dijeni SPAK, se …

Read More »

Jemi mbytur në borxhe, nuk po paguajmë dot kredinë, domatet kalben në serë

Fermerët në revoltë! Domaten na e marrin me 20 lekë, në Tiranë e shesin me 160 lekë Fermerët e Beratit, Lushnjës dhe Fierit kanë zhvilluar një protestë për mungesën e tregut dhe uljen e çmimit të produkteve bujqësore. Ata kanë dalë në vendin e quajtur “Ura e Kuçit”, ku kanë …

Read More »

QSUT në errësirë totale (Video)

Shërbimi i Hematologjisë në QSUT ofrohet vetëm gjatë ditëve të javës dhe me orare të caktuara. Këtë të hënë, korridoret e këtij shërbimi në urgjencën e re në QSUT janë mbushur plot me pacientë që presin radhën për të mbaruar punë sa më shpejt. Por korridoret kanë qenë pa energji …

Read More »

BE jep miliona euro fonde, paratë nuk i marrin fermerët, por politikanët shqiptarë!

Preng Doda filloi të merrej me bujqësi në vitin 1985, kur Shqipëria ishte ende një shtet komunist, por vetëm dhjetë vjet më parë nisi të merrej me prodhimin e verës. Tani 69 vjeç, Doda kultivon rrush në dy hektarë tokë në fshatin Tenë, pjesë e veriut malor të Shqipërisë. Ai ndërtoi një …

Read More »