Politike

Lart Vasili: Artan Gaçi bisedë me Ymer Lalën për zgjedhjet në Dibër

Anëtari i FRPD, Lart Vasili ka publikuar një video të shkurtër të emisionit investigativ Piranja që transmetohet në SYRI TV, ku dallohet një bisedë mes bashkëshortes së ministres Olta Xhaçka, Artan Gaçit dhe atij që gazeta Gjermane Bild e cilëson si “Bosi i mafies në Dibër” Ymer Lala. Vasili theksoi …

Read More »

Atird Hoxha: Vlora e kthyer në masakër mjedisore! Ja çfarë do t’i ofrojë Rama turistëve këtë sezon

DEKLARATË NGA VLORA, KRYETARI I PD-SË SË VLORËS, ATIRD HOXHA Të dashur qytetarë të Vlorës, Kjo është pamja e Llogarasë sot. Në vend të mjegullave që ia dhuron Zoti çdo ditë kësaj perle të Shqipërisë, qeveria i gostit shqiptarët dhe turistët me këtë re pluhuri. Kjo masakër mjedisore, në një …

Read More »

Ujërat e zeza të Veliajt mbulojnë rrugët e kryeqytetit, përmbytet Astiri në mes të vapës!

Përtej propagandës së Erion Veliajt, Tirana çdo ditë dhe më shumë zhytet në një kaos të vërtetë për shkak të ndërtimeve pa kriter të kullave dhe infrastrukturës të shkatërruar pothuajse në çdo lagje të kryeqytetit. Të shumta janë rrugët që çahen nga ndërmarja e ujsjellës-kanalizimi dhe më pas qytetarët dhe …

Read More »

Veliaj i vendos gjobë Aleancës për Teatrin dhe Adriana Kalasë

Avokatja Adriana Kalaja ka publikuar gjobën e vendosur nga Agjensia e Mbrojtjes së Konsumatorit. Kjo gjobë është vendosur sipas shkresës pas protestës së bërë nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit për para bashkisë së Tiranës pasi sipas tyre është dëmtuar fasada e bashkisë. Reagimi Të nderuar Qëndrestarë, Mbështetës dhe Miq …

Read More »

Debate te drejtësia, Llagami-Xhafajt: S’kemi mbështetjen e qeverisë, kemi vetëm 0.1% buxhet…

Kryetarja e Këshillit të Lartë Gjyqësor Naureda Llagami ishte sot në një seancë dëgjimore në Komisionin e Ligjeve për raportin vjetor të veprimtarisë së KLGJ-së dhe sistemit gjyqësor gjatë vitit 2023. Në seancë u përball me kritika nga deputeti Fatmir Xhafaj i cili foli për vendimmarrje të vonuara nga KLGJ, …

Read More »

Eno Bozdo: Shqipëria e Edi Ramës vendi me pensionin më të ulët në Europë!

DEKLARATA E ANETARIT TE KRYESISE SE PD, ENO BOZDO: Shqipëria thyen edhe një rekord tjetër të zi, nën kujdesin e kuratorit të të gjitha të zezave, Edi Ramës. Pensioni mesatar në Shqipëri është më i ulti në Evropë. Sipas Eurostat, pensioni mesatar në Shqipëri është 131 euro në muaj, duke …

Read More »

Anëtarët e rinj të KLP-KLGJ, SHBA kundër procesit: Duhet përzgjedhje reale!

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë është shprehur kundër zgjedhjes me short të anëtarëve nga radhët e avokatëve në Këshillin e Lartë të Prokurorisë dhe në Këshillin e Lartë Gjyqësor. “Ambasada e SHBA po ndjek nga afër procesin e sotëm të nënkomisionit parlamentar për përzgjedhjen e …

Read More »

Berisha nxjerr foton: Padrinoja dhe narkot e tij!

Kryetari i PD, Sali Berisha publikoi një foto të kryeministrit Edi Rama me socialistët Damian Gjiknuri dhe Ulsi Manja. “Padrino dhe narkot e tij!”, shkruan Berisha. Kryetari i PD ka denoncuar i pari krijimin në Shqipëri të të parit narkoshtet në Europë. Por tani gjithmonë e më shumë janë mediat …

Read More »

U vra nga pronari i hotelit në Dhërmi, gjendet trupi i recepsionistit

Është gjetur trupi i pajetë i 31-vjeçarit Eraldo Nevruzi, i cili u vra nga Gerald Shehu, pronari i hotelit ku punonte në Dhërmi. Trupi i recepsionistit pas vrasjes ishte fshehur nga autori i krimit në bashkëpunim me 2 persona të tjerë, të cilët u arrestuan ditën e sotme. Forcat e …

Read More »

U shoqërua në polici, Balliu: S’kemi bërë ndonjë krim, protestat nuk do të ndalen!

Shefi i Organizimit në PD, Klevis Balliu ishte mes 10 protestuesve të shoqëruar ditën e sotme nga Policia e Tiranës pas tensioneve të krijuara para Kuvendit. Pas dhënies së deklaratës në ambientet e policisë sot, Balliu është shprehur për mediat se protestuesit e shoqëruar nuk kanë bërë ndonjë krim dhe …

Read More »