Politike

Bardhi, mesazh Ramës: Çfarë bënte vëllai yt në makinën e kartelit të kokainës me targa AA 653 DM

Gazment Bardhi Vëllai i madh i Olsit, Edi Rama, është i lumtur për rihapjen e dosjes “Xibraka”, po aq sa ishte Erion Veliaj kur doli pas 8 orëve nga SPAK! Përpjekja e tij e dëshpëruar për të diskretituar SPAK, duke e urdhëruar nga TV se çfarë duhet të bëjë dhe …

Read More »

Agaçi në SPAK për inceneratorin e Tiranës, “roli” i tij në aferën qindra miliona euro

Engjëll Agaçi është paraqitur mëngjesin e sotëm në Ambientet e Prokurorisë së Posaçme. Ende nuk dihet arsyeja e thirrjes së Engjëll Agaçit në Prokurorinë e Posaçme, por dyshohet se do të dëshmojë për aferën e inceneratorit të Tiranës. Kujtojmë që ditët e fundit, Prokuroria e Posaçme ka shtuar në mënyrë …

Read More »

Shembja e Teatri Kombëtar, krim barbar që nuk amnistohet kurrë!

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka deklaruar se katër vite pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, nuk është ndërtuar ende një godinë e re, ndërkohë që ende nuk ka drejtësi për atë që e konsideroi një krim barbar të shembjes në mes të errësirës. Reagimi Katër vite …

Read More »

4 vite nga shembja e Teatrit Kombëtar nga barbarët

Sot shënohen 4 vite nga shembja e godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë nga Rama-Veliaj. Kujtojmë që të dielën e 17 majit 2020 fadromat rrëzuan muret e ndërtesës së vjetër ku shumë objekte me vlera artistike dhe shpirtërore përfunduan në një grumbull intertesh. Gjithë kjo u pasua me protesta të shumta, …

Read More »

Urdhër-arresti për ish-deputetin e Ramës, shpallet në kërkim

Urdhër-arrest për ish-deputetin e Partisë Socialiste, Arben Ndoka, i cili është shpallur në kërkim. Burime bëjnë me dije se ai nuk është gjetur në banesë, në aksionin e Policisë, FNSH-së dhe RENEA-s të nisur që prej orës 03:00 në disa qyetet të vendit si në Tiranë, Durrës, Vlorë, Shijak, Lezhë, …

Read More »

Na e kurseni entuziazmin, demagogë në kërkim të votës!

Nga Alba KEPI Romë, Itali Diasporianë në Itali të dielën më 26 maj, kushtojini kohë familjes tuaj pas një jave të lodhshme pune. Ti nënë, mike, vëlla, bashkëshort, fëmije, djalë, vajzë që dhe të dielën më 26 maj do të shkosh në punë e pas saj do të bësh një …

Read More »

17.6 milionë euro në dy vite për bileta avioni dhe dieta për qeveritarët

DEKLARATA E ZEDHENESES SE ANTIKORRUPSIONIT NE PD, GENTA VANGJELI: Në analizën vjetore të APP-së për 2023 janë pasqyruar shpenzimet për blerjen e biletave të transportit ajror ndërkombëtar. Sipas këtij institucioni për vitin 2022 vlera totale e shpenzuar për bileta ishte 2.9 milion euro ndërsa për vitin 2023 vlera totale ishte …

Read More »

Të dhënat e TIMS-it/ Salianji: Disa kalime me pasaporta në kufi s’janë regjistruar në sistem

Deputeti i PD, njëherazi dhe kryetar i komisionit hetimor për të dhënat e sistemit TIMS, Ervin Salianji, i ftuar në studion e “Open” ka folur në lidhje me atë që ka ndodhur në punimet e këtij komisioni. Salianji u shpreh se në gjithë çështjen për sistemin TIMS ka indicie për …

Read More »

Berisha: Paralajmëroj Tualetin me 5 mbiemra, larg duart nga protestuesit!

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka paralajmëruar Taulant Ballën që të mos i prekë protestuesit. Berisha tha se, paralajmëroj Tualetin me 5 mbiemra, larg duart nga protestuesit se të garantoj shpejt do të vijë radha ty. “Miq, këta hajdutë kudo që t’i shikoni, i pështyni në surrat. Në surrat …

Read More »

Berisha: Beteja për çlirimin e bashkisë nga kryehajduti Erion Veliaj është betejë e shenjtë!

Kryetari i PD, Sali Berisha, gjatë fjalës në tubimin qytetar bëri thirrje qytetarëve që të martën qytetarët të dalin dhe të protesojnë kundër Erion Veliajt. Berisha tha se, beteja për çlirimin e bashkisë nga kryehajduti Erion Veliaj është betejë e shenjtë. “Miq, ja pra se çfarë është beteja jonë. Beteja …

Read More »