Politike

Energjia shitet me çmim 2 herë më pak se bursa, humbja mbi 2 mln euro për 1 javë

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare në periudhën 6-12 maj ka shitur një sasi energjie prej 60 mln kwh, ndërkohë që çmimi që KESH ka aplikuar është 54 euro/MWH. Kjo sasi energjie nuk është shitur referuar çmimit në bursë, që pothuajse është dy herë më i lartë se ai që ka aplikuar Korporata …

Read More »

Drama e fermerit shqiptar, Berisha publikon videon

Kryetari i PD, Sali Berisha ka publikuar pamjet ku shikohet se fermerët hedhin në kanal masivisht perimet pasi nuk gjejnë treg për t’i shitur, të braktisur dhe pa asnjë mbështetje nga shteti. Postimi Drama e fermerit shqiptar! 10 milionë turistë, por prodhimet nuk i shiten, i përdorin ato për pleh organik. Sot …

Read More »

Fshiu bisedat në telefon, arrestohet i dashuri i polices që vrau veten

Policia e Tiranës ka arrestuar të dashurin e polices 21-vjeçare Aldorjana Loshi, e cila vrau veten dje në banesën ku jetonte me armën e shërbimit. I dashuri i saj, Endri Nika, 28 vjeç me banim në Kamzë ishte i pari që u shoqërua në Polici me nisjen e hetimit dhe dyshohet …

Read More »

Tenderat e drejtorëve që janë në burg/ PD: IPunët janë lënë përgjysmë, lekët janë harxhuar, përgjegjës është Veliaj

“Kush mban përgjegjësi sot për këtë katrahurë e abuzim?” Është kjo pyetja që shtron Partia Demokratike në lidhje me tenderat e Bashkisë së Tiranës të fituara nga kompania “5D Konstruksion”, ku investimet kanë ngelur përgjysmë, pasi dy drejtorët e bashkisë Redi Molla dhe Mariglen Qato u futën në burg, teksa …

Read More »

Policia shoqëron të dashurin e efektives 21-vjeçare që u vetëvra

Një ngjarje e rëndë u regjistrua pasditen e 24-majit në Tiranë. Aldorjana Loshi 21 vjeçe e cila prej rreth një viti e gjysmë ishte pjesë e strukturës së Policisë së Shtetit është gjetur e pajetë në banesën e saj në zonën e Ali Demit. Në momentin kur ka ndodhur ngjarja, …

Read More »

Berisha: Ashtu siç Edi Rama ju përzuri nga Shqipëria, përzejeni ju tani nga takimet hipokrite 2 milionëshe me patronazhistët e tij

Kryetari i PD, Sali Berisha u ka bërë thirrje emigrantëve që ta përzejnë Edi Ramën. Berisha tha se, ashtu siç Edi Rama ju përzuri nga Shqipëria, përzejeni ju tani nga takimet hipokrite 2 milionëshe me patronazhistët e tij. “Nuk mund të vij Edi Rama të takojë administratën e tij dhe …

Read More »

Berisha-emigrantëve: Rama vjen te ju si autokrati i një vendi me liderin e opozitës të arrestuar pa fakte, pa prova dhe pa akuzë

Në fjalën e tij në tubimin qytetar, kryedemokrati Sali Berisha i’u drejtua emigrantëve duke ju thënë se, Edi Rama vjen si autokrat në takimet me ta. Berisha tha se, Edi Rama vjen te ju si autokrati i një vendi me liderin e opozitës të arrestuar pa fakte, pa prova dhe …

Read More »

Berisha, një thirrje me zemër për çdo emigrant shqiptar: Refuzoni Edi Ramën për dinjitetin tuaj së pari!

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha u ka bërë thirrje emigrantëve që të refuzojnë Edi Ramën. Berisha tha, refuzoni Edi Ramën për dinjitetin tuaj së pari. “2 milionë euro për mashtrim miq nga Edi Rama me fanatikët e tij dhjamur. Po për çfarë po vjen te ju? A mos po …

Read More »

Berisha: Nuk mund ta lejojmë Ramën të shkojë në ekskursion me patronazhistët dhe të thotë takova emigrantët

Lideri i opozitës, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, është shprehur se Edi Rama harxhon 2 mln euro për një takim me emigrantët. Berisha tha se, nuk mund ta lejojmë Ramën të shkojë në ekskursion me patronazhistët dhe të thotë takova emigrantët. “Ajo që ndodhi këtë 10 vjeçar miqtë …

Read More »

Berisha: Fjala shpopullim nuk ishte dëgjuar ndonjëherë në qeverinë e PD!

Duke folur në tubimin qytetar, kryetari i PD, Sali Berisha u shpreh se fjala shpopullim që është kaq kryefjala e ditëve të sotme, nuk ishte dëgjuar asnjëherë gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike. “Të dashur shqiptarë dhe shqiptare, në diasporë, emigracion dhe kudo që jeni. Flitet shpesh për rëndësinë e ndihmave, …

Read More »