Politike

Mbyllet protesta para Kuvendit, të hënën në orën 11:00 përpara bashkisë!

Përfundon protesta e opozitës përpara Kuvendit të Shqipërisë. Për orë të tëra, mijëra qytetarë protestuan përpara parlamentit duke kërkuar dorëheqjen e Edi Ramës pas skandaleve të shumta dhe raportimeve të medieve ndërkombëtare se ai ka ngritur një narkoshtet në Shqipëri. Ndërkohë protesta u mbyll me thirrjen që qytetarët të dalin …

Read More »

Noka: Bënë gjithçka për t’ia fshehur fytyrën Eskobarit të Surrelit, por…

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Flamur Noka doli nga Kuvendi dhe ju bashkua protestuesve. Naka tha gjatë fjalës së tij se, bënë gjithçka për t’ia fshehur fytyrën Eskobarit të Surrelit, por u deshën vetëm 3 media që t’ia thoshin gjithë botës! “100 hapa larg nga ju po shikoni se si …

Read More »

Gjekmarkaj: Ramës i kërkohet vetëm një sakrificë, të ikë dhe t’i hapë rrugën qeverisë teknike

Nënkryetari i PD, Agron Gjekmarkaj në fjalën e tij në seancën plenare është shprehur se sot populli është në një dyzim të madh për socialistët, ‘pasi nuk e dinë se cila parti jeni, jeni partia e inceneratorëve, e krimit, e vjedhjeve apo partia që qeveris vendin’. “Unë kam besuar dhe ende …

Read More »

Kalaja: Pse nuk del Edi Rama të shpjegojë ku gënjyen mediat ndërkombëtare!

Në protestën e opozitës gjatë ditës së sotme te Kuvendi ka folur edhe aktivistja dhe kryetarja e  Komisionit të Apelimit në PD, Adriana Kalaja. “Pse nuk del Edi Rama të shpjegojë se ku gënjeu Sali Berisha në 11 vjet? Ku gënjeu RAI 3, Bild dhe shumë media prestigjioze ndërkombëtare?  Ai e di …

Read More »

Elisa e 5 milionë eurove me doganat dhe Xhaçka strategjike…

Jamarbër Malltezi ka reaguar në lidhje me protestën që po mbahet sot para Kuvendit të Shqipërisë, protestë e thirrur nga opozita. Në një postim në rrjetet sociale, Malltezi ka shkruar se shqiptarët e ndershëm janë sot në shesh, ndërkohë që në Kuvend janë sipas tij, hajdutët. “Njerëzit e mirë janë …

Read More »

Denoncimi i fortë i Bardhit: SHISH furnizon bandat kriminale me informacione

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi ka ngritur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama për lidhje me krimin e organizuar. Bardhi deklaron se Rama ka caktuar Ergys Agasin si përfaqësues të posaçëm për të mbajtur marrëdhëniet mes tij dhe krimit të organizuar, dhe për këtë sipas tij, …

Read More »

Zhupa: Keni frikë nga Sali Berisha, ndaj nuk e lejoni të vijë në Kuvend!

Thirrja e deputetes së PD, Ina Zhupa nga foltorja e Kuvendit, pasi Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla refuzoi të pranonte kërkesën e opozitës për mocion me debat mbi investigimin e RAI3 ndaj kreut të qeverisë shqiptare, Edi Ramës. “Ju bëheni shkak që këtu të ketë përplasje! Ju bëheni shkak! Ne duam seancën …

Read More »

Opozita vazhdon rezistencën brenda dhe jashtë Kuvendit!

Opozita shqiptare vazhdon rezistencën e saj brenda dhe jashtë Kuvendit. Qytetarë të shumtë po tentojnë të thyejnë kordonin policor për të hyrë brenda në Kuvend. Kurse forcat e rendit kanë reaguar me dhunë, duke përdor edhe gaz lotsjellës. Ndërsa në sallën plenare, opozita nuk po lejon zhvillimin e një seance …

Read More »

Këlliçi: Të bashkohemi për të shpëtuar Shqipërinë, Rama është kreu i narkoshtetit

Anëtari i Kryesisë së PD, Belind Këlliçi në fjalën e tij në protestën përpara parlamentit është shprehur se qytetarët duhet të bashkohen me protestuesit pasi sot ky parlament përfaqëson krimin dhe narkoshtetin e ngritur nga kreu i kartelit, Edi Rama. Këlliçi është shprehur se edhe pse kushtet atmosferike nuk janë …

Read More »

Nga Ndoka te Rraja dhe Bajrat, Bardhi flet me emra: Sollët vrasës në Kuvend, ditën votonin ligje, natë porosisnin vrasje

Kryetari i grupit parlamentar demokrat, Gazment Bardhi nga foltorja e Kuvendit denoncoi me emra ish-deputetë dhe zyrtarë socialistë të lidhur me krimin e organizuar. Ai përmendi ish-deputetin Arben Ndoka të shpallur në kërkim nga SPAK pasi nga komunikimet e aplikacionit Sky rezultoi se porosiste vrasje në bashkëpunim me grupet kriminale. …

Read More »