Politike

Berisha: Ashtu siç Edi Rama ju përzuri nga Shqipëria, përzejeni ju tani nga takimet hipokrite 2 milionëshe me patronazhistët e tij

Kryetari i PD, Sali Berisha u ka bërë thirrje emigrantëve që ta përzejnë Edi Ramën. Berisha tha se, ashtu siç Edi Rama ju përzuri nga Shqipëria, përzejeni ju tani nga takimet hipokrite 2 milionëshe me patronazhistët e tij. “Nuk mund të vij Edi Rama të takojë administratën e tij dhe …

Read More »

Berisha-emigrantëve: Rama vjen te ju si autokrati i një vendi me liderin e opozitës të arrestuar pa fakte, pa prova dhe pa akuzë

Në fjalën e tij në tubimin qytetar, kryedemokrati Sali Berisha i’u drejtua emigrantëve duke ju thënë se, Edi Rama vjen si autokrat në takimet me ta. Berisha tha se, Edi Rama vjen te ju si autokrati i një vendi me liderin e opozitës të arrestuar pa fakte, pa prova dhe …

Read More »

Berisha, një thirrje me zemër për çdo emigrant shqiptar: Refuzoni Edi Ramën për dinjitetin tuaj së pari!

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha u ka bërë thirrje emigrantëve që të refuzojnë Edi Ramën. Berisha tha, refuzoni Edi Ramën për dinjitetin tuaj së pari. “2 milionë euro për mashtrim miq nga Edi Rama me fanatikët e tij dhjamur. Po për çfarë po vjen te ju? A mos po …

Read More »

Berisha: Nuk mund ta lejojmë Ramën të shkojë në ekskursion me patronazhistët dhe të thotë takova emigrantët

Lideri i opozitës, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, është shprehur se Edi Rama harxhon 2 mln euro për një takim me emigrantët. Berisha tha se, nuk mund ta lejojmë Ramën të shkojë në ekskursion me patronazhistët dhe të thotë takova emigrantët. “Ajo që ndodhi këtë 10 vjeçar miqtë …

Read More »

Berisha: Fjala shpopullim nuk ishte dëgjuar ndonjëherë në qeverinë e PD!

Duke folur në tubimin qytetar, kryetari i PD, Sali Berisha u shpreh se fjala shpopullim që është kaq kryefjala e ditëve të sotme, nuk ishte dëgjuar asnjëherë gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike. “Të dashur shqiptarë dhe shqiptare, në diasporë, emigracion dhe kudo që jeni. Flitet shpesh për rëndësinë e ndihmave, …

Read More »

Berisha-emigrantëve: Ju jeni autorët e kapitullit të parë të demokracisë në Shqipëri!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar i’u është drejtuar diasporës dhe emigrantëve. Berisha tha se, ju jeni autorët e kapitullit të parë të demokracisë në Shqipëri. “Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të zjarrta, ju qëndrestareve dhe qëndrestarëve, misionarëve të vërtetë të dinjitetit njerëzor, zëdhënësve …

Read More »

Çlirim Gjata: Kush i heton pasuritë e Altin Dumanit dhe Arben Krajës?

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike Çlirim Gjata ka qenë një ndër folësit në tubimin qytetar në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha, i cili mbahet në arrest politik prej 30 dhjetorit 2023. Gjata e nisi fjalën e tij duke komentuar vendimin e djeshëm të Gjykatës së Lartë, e …

Read More »

Gazetari italian përgënjeshtron Ramën: Kur të pyeta a mund të shkruaj për këtë, m’u përgjigje menjëherë, Po!

Gazetari italian i gazetës “Repubblica” i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili sërish u përplas me gazetarët italianë, këtë herë për një shkrim ku ai vetë ‘rrëzon’ marrëveshjen që kishte nënshkruar me kryeministren italiane, Giorgia Meloni për çështjen e kampeve të refugjatëve. Rama tha se gazetari italian Gerardo Greco …

Read More »

Vetëplagoset gardisti, ishte shoqërues i Celibashit

Pasditen e së premtes një efektiv i Gardës u raportua se ishte vetëplagosur me armën e shërbimi. Teksa ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, raportohet se është vetëplagosur me një plumb në këmbe. Ndërkohë raportohet se garditsti ishte shoqërues i kryetarit të KQZ, Ilirjan Celibashi. Dyshohet se i riu …

Read More »

Rama do të marrë administratën me vete edhe në Milano! 5-fishohen çmimet e biletave

Duket kryeministri Edi Rama  i ka marrë të gjitha masat për takimin e tij me emigrantët shqiptarë në Milano ditën e diele, ku duket se do të marrë një numër të konsiderueshëm personash nga Shqipëria. Pas takimit me emigrantët shqiptarë në Athinë, ku u faktua se një pjesë e mirë …

Read More »