Faturën e Becchettit po e paguajnë shqiptarët nga taksat e tyre, ndryshe nga çfarë premtonte KM

Dorjan TELITI 
📌Qeveria i jep AlbControl 30 milione💶 nga taksat tona me Aktin Normativ te diteve te fundit.
Po me kete akt normativ, qeveria jep vetem 14 milione euro per shperblimin e fundvitit per familjet ne ndihme ekonomike, PAK dhe invalide te punes.
🎯Rezultati: po te kishim nje qeverisje normale, te drejte dhe qe nuk abuzon, shperblimi i fundvitit per keto kategori do ishte tre here me i larte.
Mendoni per Becchettin kur te ngrini dollite ne darken e Vitit te Ri 🎉

About Redaksia

Check Also

Eurostat:1.1 milionë shqiptarë u larguan nga vendi në 10 vite, Berisha-Ramës:Shpopullimi krimi yt madhor

Sali Berisha Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta, ju misionarëve të pamposhtur të lirisë, dinjitetit, …