Çdo ditë më shumë në Rrugën e Shpresës!

Çdo ditë më shumë qytetarë mblidhen në Rrugën e Shpresës në mbështetje të kryetari të PD, Sali Berisha, duke kundërshtuar vendimin politik të dhënë nga gjykata e dirigjuar nga Edi Rama.

Mbështetësit e Berishës mblidhen çdo pasdite poshtë banesës së tij në rrugën ‘Mustafa Matohiti’, ose siç është pagëzuar nga demokratët si ‘Rruga e Shpresës’, për të kundërshtuar vendimin e GJKKO-së e cila e ka lënë në arrest shtëpie liderin e opoztiës, duke shkelur ligjet dhe kushtetutën e vendit.

‘Rruga e Shpresës’ tashmë është kthyer në rrugën e rezistencës kundër narko-regjimit të Edi Ramës, i cili ka marrë në kontroll edhe ‘drejtësinë e re’, të financuar nga partnerët tanë ndërkombëtarë.

About Redaksia

Check Also

Zhupa: Rama po pengon reformën zgjedhore, ka frikë nga vota e qytetarëve

Deputetja e partisë demokratike Ina Zhupa, gjatë fjalës së tij në tubimin e mbrëmjes së …