Protesta, Rama kërkon strehim tek Erdogan

Në prag të protestës së 20 shkurtit, Rama kërkon strehim tek Erdogan në Turqi. Në panik nga përballja me popullin e revoltuar, Rama zgjedh të largohet nga Shqipëria.

Rama pritet të takohet me Presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan.

Ndërsa shoqërohet në këtë vizitë nga ministri i Jashtëm, Igli Hasani, pritet të nënshkruhen edhe disa marrëveshje midis dy vendeve.

About Krye Redaktor

Check Also

Ambasadori Alistair King-Smith mori shpifjen e Lulzim Bashës dhe e përcolli si të vërtetë te qeveria e tij

Lideri i opozitës, Sali Berisha i është përgjigjur ambasadorit britanik në Tiranë, Alistair King-Smith, duke …