Skandal/ Rama zhduk flamujt kombëtarë nga Samiti për Ukrainën prej Kosovës

Nga Ylli DYLGJERI

Ku janë flamuret e shteteve zoti Rama?Turp!

Organizohet Samiti me vendet e europes juglindore, me Kryetare shtetesh, dhe pa asnjë flamur shtetesh! VETEM NJË BANER BLU!

Kjo tregoi se Rama sërrisht nuk vendosi flamurin shqiptar, flamurin e Kosoves dhe të gjithë vendeve të tjera se nuk do Serbia. Se nuk do Presidenti Vuçiç. Kjo është një paradoks i madh. Çfarë mbështetje do jepni Ju Ukrainës në lufte kur nuk njihni Kosovën në paqe në Tiranë? Mikpritesi mban përgjegjësi.

Hipokrizi.

Kjo demtoi Kosovën dhe Tiranën. Tirana zyrtare dhe Presidentja Osmani që pranuan të marrin pjesë në Samit pa simbolin e shtetit sërrisht gabuan.Gabuan rrëndë. Serrisht ranë preh e djallëzisë dhe marrveshjen e fshehtë Rama-Vuçiç për të hequr flamuret kombëtar.

Zoterinj Qeveritar,
mos bëni sikur protestoni kur ju djegin flamujt në rrugët e Beogradit.

Ju i hoqët ato me vullnet në mes të Tiranës.Turp!

About Redaksia

Check Also

Zhupa: Rama po pengon reformën zgjedhore, ka frikë nga vota e qytetarëve

Deputetja e partisë demokratike Ina Zhupa, gjatë fjalës së tij në tubimin e mbrëmjes së …