Berisha paralajmëron Ramën: Mos provoko më qytetarët shqiptarë se nuk të falin!

Kryetari i PD, Sali Berisha, gjatë fjalës në tubimin qytetar, paralajmëroi Edi Ramën që të mos provokojë shqiptarët, sepse qytetarët nuk do të ja falin.

“Edi Rama, ke 25 vite në pushtet, duke vjedhur votën, duke rrëmbyer votën, duke blerë votën.

Fundi yt ka ardhur, harroje se do mund të bësh më zgjedhje të tilla.

Mos i provoko shqiptarët.

Paralajmërimi im është ky: mos i provoko shqiptarët.

Edhe njëherë, mos provoko më qytetarët shqiptarë se nuk të falin.

Se i bindur të jesh që nuk do shpëtosh kurrë prej tyre.

Ndaj dhe të dashur miq, fatin në duart tona.

Askush nuk mund të lozë me fatin tonë.

Le të bashkohemi ne në betejë pa kthim, në mosbindje civile në të katër anët e vendit për qeveri teknike, për zgjedhje të lira, për fitoren e opozitës dhe një Shqipëri normale, një Shqipëri të qytetarëve.

Një Shqipëri në të cilën liria, dinjiteti i çdo qytetari do garantohen.

Ligji do jetë ligj dhe do zbatohen.

Një Shqipëri në të cilën me gërshërët e ligjit do pritet çdo lidhje me krimin.

Do pritet çdo vjedhje e pasurive publike dhe fondeve publike.

Një Shqipëri në të cilën shqiptarët do zgjedhin ata që duan. Do vendosin me votën e tyre për fatin e tyre.

Një Shqipëri me dyert e hapura për anëtarësimin në BE dhe jo e marrë peng nga një organizatë kriminale me në krye Edi Ramën, nga një pushtet që buron nga krimi, që buron nga rrëmbimi i votës, që buron nga droga.

Shqipëria meriton të ardhme. Qytetarët shqiptarë do kenë të ardhmen që meritojnë.

Shqipëria do ndryshojë.

Shqipëria është tokë e bekuar dhe nuk mund kurrë një grusht hajnash, banditësh dhe kriminelësh, një grusht mashtruesish që në çdo fjalë nxjerrin një mashtrim dhe nuk skuqen.

E patë ju sot Taulant Bego Yarisin, po të kishte fytyrë, duhej t’i ikte fytyra kur gazetarja i tha se ai që thua ti se po ekstradohet, është dorëzuar dhe po vjen vetë.

Çfarë t’u thuash këtyre? Këta nuk kanë fytyrë, nuk kanë dinjitet, ndaj i lejojnë vetes çdo lloj qëndrimi, çdo lloj mashtrimi para qytetarëve shqiptarë.

Edhe njëherë, me shumë mirënjohje për sakrificën tuaj të përnatshme.

Me shumë mirënjohje për fjalimet frymëzuese që mbani këtu në parlamentin e lirisë.

Dhe duke u garantuar se asgjë në botë nuk do ndalë ne pa ecur të sigurt drejt fitores që meritojmë.

Beteja jona është betejë për fitoren tonë, fitoren tonë, fitoren e shqiptarëve, fitoren e Shqipërisë.

Rrofshi ju, rroftë Shqipëria.

Fitore, fitore, fitore!”, përfundoi Berisha.

About Redaksia

Check Also

Ambasadori Alistair King-Smith mori shpifjen e Lulzim Bashës dhe e përcolli si të vërtetë te qeveria e tij

Lideri i opozitës, Sali Berisha i është përgjigjur ambasadorit britanik në Tiranë, Alistair King-Smith, duke …