Luli do përjashtojë edhe ca të tjerë që kishte harruar

Mblidhet sot grupi parlamentar i PD. Takimi në fjalë është kërkuar nga kreu i grupit, Gazment Bardhi, njëherësh dhe nënkryetari i PD, ku do të informojë deputetët për mbledhjen e djeshme të Konferencës së Kryetarëve.

Kujtojmë se dje në Konferencën e Kryetarëve u vendos që palët të diskutonin për objektet e hetimit për dy komisione hetimore, atë të koncesioneve në shëndetësi dhe për sistemin TIMS.

Po sot, Pengu ka njoftuar një mbledhje, e cila, sipas tij, do të nisë në orën 17:00. Duke iu referuar burimeve, pritet që Pengu të përjashtojë deputetë të caktuar që i janë bashkuar Partisë Demokratike së fundmi.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Garantoj çdo prind se do të paguhet për çdo fëmijë në mënyrë që të mos u mungojë më asnjë vakt

Lideri i opozitës, Sali Berisha ka premtuar se me ardhjen në pushtet të Partisë Demokratike, …