Rama vendos që e gjithë java të jetë pushim

Rama ka njoftuar përmes një postimi në rrjetin social “X” se data 15 mars do të caktohet si datë pushimi për administratën shtetërore.

Rama u shpreh se me këtë vendim të Këshillit të Ministrave u jepet mundësi të gjithë punonjësve të shtetit që nuk janë pjesë e funksioneve kritike, të marrin një ditë më shumë pushim mes Ditës së bukur të Verës dhe fundjavës që gjithsesi e kanë pushim.

About Krye Redaktor

Check Also

Berisha publikon të dhënat: Ja sa herë e ka kaluar kufirin Olsi Rama me makinën e drogës!

Kreu i opozitës, Sali Berisha në fjalën e tij para mbështetësve në tubimin në “Rrugën …