Berisha-qytetarëve: Mos u mashtroni nga aktet propagandistike që Rama kërkon të mbulojë vjedhjet e tij të tmerrshme

Lideri i opozitës, Sali Berisha iu drejtua shqiptarëve në tubimin qytetar në “Rrugën e Shpresës:, që të mos e humbasin kurrë fuqinë e krahasimit. Duke i bërë thirrje shqiptarëve, Berisha tha “mos harroni, mos u mashtroni nga aktet propagandistike, mos u mashtroni nga veprimet me të cilat Edi Rama kërkon të mbulojë vjedhjet e tij të tmerrshme”.

“Së pari, përshëndetjet e mia më të përzemërta, mirënjohjen më të madhe, nderimin më të thellë për ju qëndrestarë të vërtetë, që mblidheni këtu çdo natë për shpresën dhe të ardhmen e shqiptarëve.

Sot unë shfrytëzoj rastin të uroj qytetarët e Elbasanit dhe mbarë Shqipërisë për Ditën e Verës.

Dita e Verës është dita e lulëzimit, dita e zbukurimit të natyrës.

Është dita e ndërrimit të mbara dhe të mira ndaj dhe unë uroj për çdo qytetar shqiptar ndërrim të mbarë dhe të mirë.

Një pranverë të bukur siç e duan vetë qytetarët e vendit.

Miqtë e mi, përshëndes dhe njëherë oratorët e parlamentit të lirisë, për temat, analizat, problemet që trajtojnë, frymëzuese për çdo shqiptar.

Gjithashtu u bëj thirrje shqiptarëve të mos harroni, mos u mashtroni nga aktet propagandistike.

Mos u mashtroni nga veprimet me të cilat Edi Rama kërkon të mbulojë vjedhjet e tij të tmerrshme.

Ju bëj thirrje shqiptarëve, mos humbisni fuqinë e krahasimit.

Krahasoni gjërat se është interesi juaj më i mire”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Ambasadori Alistair King-Smith mori shpifjen e Lulzim Bashës dhe e përcolli si të vërtetë te qeveria e tij

Lideri i opozitës, Sali Berisha i është përgjigjur ambasadorit britanik në Tiranë, Alistair King-Smith, duke …