Gjekmarkaj: Berisha u arrestua me një agresion Kushtetues, por i kapi “shah mat” dhunuesit

Agron Gjekmarkaj, nënkryetar i PD-së, tha se lideri i opozitës, u arrestua me një agresion që iu bë Kushtetutës.

Gjatë takimit me demokratët e Kavajës, Gjekmarkaj tha se pushtuesit, dhunuesit, nuk e kishin menduar se Sali Berisha do ti fliste nga lart, do ti befasonte, do ti jepte “shah mat” në fushën e lirë të demokracisë.

“Ne po qeverisemi shumë keq, qeverisemi nga një qeveri që është arrogante, që çdo ditë e më shumë po bëhet uzurpatore. Por ne dimë dhe do ti përgjigjemi ashtu siç e bëmë në 14 maj, kur në Kavajë, qytetarët zgjodhën dinjitetin, votën e lirë”, tha Gjekmarkaj.

About Redaksia

Check Also

Zhupa: Rama po pengon reformën zgjedhore, ka frikë nga vota e qytetarëve

Deputetja e partisë demokratike Ina Zhupa, gjatë fjalës së tij në tubimin e mbrëmjes së …