“Xibraka”/ Bardhi: Si u promovuan nga Edi Rama dy prokurorët që fshehën emrin e Olsi Ramës

Kryetar i Grupit Parlamentar  të PD, Gazmend Bardhi, pas publikimit të dokumentave që sipas tij implikojnë vëllain e Kryeministrit në çështjen e Xibrakës, tha ndër të tjera se prokurorët që kanë hetuar dosjen janë promovuar nga Rama në vitet më pas.

Ai tha se prokurorët e çështjes së Xibrakës që e kanë mbuluar rolin e Olsi Ramës kanë qenë Olsian Çela dhe Edvin Kondili.

“Prokurorët e dosjes së Xibrakës që kishin për detyrë të hetonin këtë personin 45-vjeçar, njëri me votë të Edi Ramës është bërë Prokuror i Përgjithshëm i Republikës së Shqipërisë dhe prokurori tjetër është mbështetur në një garë ku Rama hyri në luftë me Ambasadën e SHBA-së për ta bërë drejtor të SPAK.

E  vërteta  është që të gjithë përfaqësuesit që ndodheshin atje me votë të Edi Ramës, votuan për Edvin Kondilin”, tha Bardhi

About Redaksia

Check Also

Inceneratori i Tiranës/ Berisha: Dumani lëshoi 9 mandate, që të gjithë në arrati, sepse u mori gjobën!

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka hedhur akuza të ashpra ndaj kreut të SAK, …