Pse gënjeu dje Olsi Rama dhe firmosi deklaratën e mllefosur të Edi Ramës?

Nga Jamarbër MALLTEZI

Dje, i bezdisur nga miza nën kësulë, Rama lëshoi një deklaratë të gjatë e të mllefosur që e nxorri si të Olsit. Pasi shau të gjithë ata që nuk lëpijnë vjedhjet masive të Edi Ramës, duke u përpjekur të viktimizonte Olsin i këputi disa gënjeshtra të trasha me shpresln se njerëzit nuk mbajnë mend dhe gazetarët nuk reagojnë. Rama tha se Olsi është kthyer në Shqipëri për të qenë drejtor Sportiv i Partizanit dhe se ngaqë nuk ndërhynte tek Edi, partizani ka mbetur pa disa barraka!

2 gënjeshtra të trasha nga sikleti: (1) Olsi Rama u kthye qysh në 2013 në Tiranë por veç 4 vite më pas, në Dhjetor 2017 i lindi në zemër ideja për të drejtuar Partizanin dhe me 5 Dhjetor 2017 shkon tek kursi i trainimit për drejtues sportiv të Federatës siç mund të konfirmohet lehtë zyrtarisht.

Pra nuk ka ardhur se kish libdur për të qenë drejtor teknik por kjo ide i lindi 4 vite pasi u kthye në Tiranë dhe 3 vite pasi që dështoi laboratori i kokainës në Xibrakë. (2) ndryshe nga gënjeshtra e Ramës (me gojën e Olsit) se kinse nuk i jep qeveria 3 barraka, në fakt Edi Rama i ka bërë dhoro plot 37,000 m2 troje nga të cilat 5,164m2 sipërfaqe ndërtimore!

Dhoro e Edvinit për biznesin privat të Olsit mban datën VKM 183 datë 09.03.2016! Pse Edi shtyu Olsin të bënte 2 gënjeshtra publike në 1 deklaratë? Përveç hallit me kokainën nëse do kish shtet ligjor dhe prokurorë të pavarur e jo lolo do duhej të jepte përgjigje për grabitjen e tokave publike për interes të xhepit të të vëllait!

About Redaksia

Check Also

Berisha publikon të dhënat: Ja sa herë e ka kaluar kufirin Olsi Rama me makinën e drogës!

Kreu i opozitës, Sali Berisha në fjalën e tij para mbështetësve në tubimin në “Rrugën …