Olsi Rama i kërkoi llogari Drejtorit të Policisë për operacionin në Xibrakë, denoncimi i ish-deputetit

Ish-deputeti Lefter Maliqi ka denoncuar nga “Rruga e Shpresës” kqrcënimin që Olsi Rama i ka bërë ish-Drejtorit të Policisë së Elbasanit pse bëri opercaionin anti-drogë në Xibrakë. Maliqi ka cituar Drejtorin e Policisë të jetë shfajësuar se nuk kishte dijeni për këtë operacion seps ishte kryer nga Krimet e Rënda.

“SPAK ta dëgjojë se bashkë me dordolecin e Surrelit, edhe ata që japin dënime politike, do të shkojnë atje në bunkerin e Surrelit. Dordoleci i Surrelit nuk mban përgjegjësi, as për 1.5 tonë drogë të Xibrakës, as për ata që hanë dardha pas kurrizit të tij.

Pas operacionit të Xibrakës, Olsi Rama i ka shkuar në zyrë drejtorit të Policisë së Elbasanit dhe e ka kërcënuar se pse e bëri operacionin në Xibrakë. Drejtori i Policisë i frikësuar ka thënë se nuk kishte dijeni për këtë operacion sepse ishte kryer nga Krimet e Rënda”tha Maliqi.

Maliqi tha se, tha se SPAK-u i partisë drejtohet nga dordoleci i Surrelit.

“SPAK ta dëgjojë se bashkë me dordolecin e Surrelit, edhe ata që japin dënime politike, do të shkojnë atje në bunkerin e Surrelit. Dordoleci i Surrelit nuk mban përgjegjësi, as për 1.5 tonë drogë të Xibrakës, as për ata që hanë dardha pas kurrizit të tij.

Është hajdut me çizme, është dordolec i Surrelit, i cili para se të bëhej kryeministri i drogës, PPP-ve, shitjes së pronave, dilte dhe thoshte që jetonte në një dhomë që ia kishte lënë vëllai i tij që ishte në Amerikë, ndërsa sot jeton si Pablo Escobar, në një investim 5 mln euro në Surrelin e tij”, tha Maliqi.

About Redaksia

Check Also

Zhupa: Rama po pengon reformën zgjedhore, ka frikë nga vota e qytetarëve

Deputetja e partisë demokratike Ina Zhupa, gjatë fjalës së tij në tubimin e mbrëmjes së …