Denoncimi/ Urdhër nga lart, po nuk morët teserën e PS do të hiqeni nga puna!

Nënkryetari i PD, Luçiano Boçi ka publikuar mesazhet e dy qytetarëve nga Elbasani, të cilët shkruajnë se i kanë thirrur në mbledhje për t’i anëtarësuar në PS. Njëri nga qytetarët shkruan se, na kanë thirrur për të marrë me detyrim teserën e PS. Na thanë po nuk e morët do të hiqeni nga puna sepse është urdhër nga lart.

Reagimi i Boçit

Nuk mjaftohen që po grabisin gjithçka u del përpara: para, prona e interesa.

Tani duan të grabisin dhe lirinë e vullnetet e njerëzve.

Duan t’i anëtarësojnë me zor në organizatën e PS nën tytën e kërcënimit të vendit të punës, alias “bukës së gojës”.

Denoncimet vijnë ngado.

Kjo natyrisht është shenjë e fundit të pashmangshëm por kjo situatë kërkon reagim dhe mbështetje qytetare!

About Redaksia

Check Also

Një kamarier mbeti i vrarë ndërsa punonte për bukën e gojës në vendin ku Kryeministri thotë; le të hanë kokat

Ishte vetëm 37 vjec dhe punonte për bukën e gojës si kamrier, por mbrëmë ka …