E rrallë/Prokurorët bojkotojnë sërish gjyqin për revokimin e masës së arrestit për Berishën

Pyetje:  Avokat, me ç’argumente e keni paraqitur këtë kërkesës?

Av. Gjokutaj: Kur të shterojmë ne argumentet para gjykatës, do t’ju vëmë dhe ju në dijeni, por shikoni se përpara argumenteve tona, të cilat janë të mëbshtetura ligjërisht si në akte kombëtare, ashtu edhe në akte ndërkombëtare, mungesa e prokurorëve duhet t’ju tërheqë vëmendjen juve si media dhe ju thashë, edhe njëherë, invetsigojeni këtë rast.

I bëj thirrje edhe drejtuesit të SPAK që së paku të interesohet për këtë mungesë.

Ne jemi koshientë që kjo është pjesë e skenarit të Prokurorisë dhe e GJKKO për shtyrjen e seancës , për djegien e mandatit të z. Berisha. Është lënë për të hënën në datën 8, ora 13:00, kur në datën 9 çështja është në Gjykatën e Lartë dhe të jeni të sigurt që as të hënën që do të vijë , kjo seancë nuk do të zhvillohet pa mbaruar seanca në Gjykatën e Lartë.  Këtu besoj se e shikoni se ka një strukturë, një plan të strukturuar.

About Krye Redaktor

Check Also

Zhupa: Rama po pengon reformën zgjedhore, ka frikë nga vota e qytetarëve

Deputetja e partisë demokratike Ina Zhupa, gjatë fjalës së tij në tubimin e mbrëmjes së …