CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100

Afera “5D”, Alimehmeti: Veliaj është koka e oktapodit!

Kryetari i Grupit të këshilltarëve të PD në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Ilir Alimehmeti, shprehet se SPAK duhet të hetojë më shumë për korrupsionin në Bashkinë e Tiranës.

Alimehmeti tha se Erion Veliaj ishte i rrethuar nga njerëzit e korruptuar, ndërsa shtoi se ajo çka kemi parë deri më tani, është vetëm maja e ajsbergut.

“Ajo që kemi parë deri tani është vetëm maja e ajsbergut, hetimet do vazhdojnë akoma. Duhet hetuar më shumë për korrupsionin në Bashkinë e Tiranës. Koka e oktapodit është Erion Veliaj.

Ka qenë ai në krye të bashkisë, kur ka ndodhur 5D, shumë prona të qytetarëve janë tjetërsuar, është afera e inceneratorëve.

Veliaj rrethohet vetëm me persona të korruptuar. Këshilli Bashkiak kurrë nuk e ngre zërin, vetëm voton pro çdo gjëje. Rama dhe Veliaj e dinë se çfarë kanë bërë dhe hetimet besoj se do të zbulojnë më shumë.

Veliaj thotë që nuk e di se çfarë bëjnë ata. Gjyshërit tonë na kanë thënë se më thuaj se më kë rri, të të them se kush je. Unë besoj se drejtorët nuk kanë bërë asgjë pa miratimin e kryetarit.

PS është parti e korruptuar komplet, pasi asnjë këshilltar nuk kundërshton. Erion Veliaj nuk ka bërë mbledhje për dy muaj. Edhe kryetarja e Këshillit Bashkiak dhe të tjerët besoj se kanë përgjegjësi për shumë gjëra”, tha Alimehmeti.

Alimehmeti shtoi se beson tek SPAK, por se në disa çështje nuk ka pasur shpejtësinë e duhur në hetim.

“Unë besoj tek SPAK, sepse në këtë vend nuk mund të presësh mrekulli. Mirëpo, unë mendoj se Shqipëria nuk bëhet me vetëm 20 burra. Problemi është lart. Besoj se edhe perceptimi i shqiptarëve për opozitën ka ndryshuar. Ne jemi në terren në mënyrë të vazhdueshme dhe e shohim që kemi mbështetje. Jemi në rrugë të mbarë. Edhe sondazhet i japin pikë opozitës”, deklaroi Alimehmeti ne News24.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …