Shikoni çfarë bën Nënkryetari i Veliajt, bllokon rrugën e banorëve për vilën e tij

Kjo foto është bërë në nga rrugët pranë qendrës së Tiraës dhe vetëm pak metra pas Ambasadës amerikane. Në këtë rrugë është vendosur një piston i cili bllokon kalimin e banorëve të zonës. Ky bllokim nuk është bërë nga Ambasda amerikane në Tiranë, por nga nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Andi Seferi.

Seferi ka vilën e tij tre katëshe në këtë zonë dhe për të mos e shqetësuar banorët ai u ka bërë bllokadë dhe nuk lejon kalimin e me automjetet e tyre. Pra, Nënkryetari i Bashkisë i jep të drejtë vetes të bllokojë banorët të shkojnë në banesat e tyre me automjete dhe këtë të drejtë ja jep vetëm vetes.

Kjo është situata në një Bashki. Pasi e kanë kthyer në një Bashi prate ku vjedhin të jitha fondet e taksapaguesve të qytetit, tani po privatizojnë edhe rrugët duke ja ohuar këto apësira pulike qytetarëve dhe duke i trajtuar s pronë të tyren.

About Krye Redaktor

Check Also

BE kërkon paratë e vjedhura nga fondit IPARD, PD thirrje fermerëve të ngrihen dhe të vihen në krah të opozicionit

DEKLARATA E ANETARES SE KRYESISE SE PD, MIMOZA HAJDARMATAJ: 33 milionë euro te vjedhura nga …