Skandal, Veliaj rrit me 50 përqind taksën e banesës!

Vjedhje tjetër e madhe që Lal vjedhësi u bën qytetarëve të Tiranës.

Ka rritur me 50% taksën e banesës.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. #sb

Përshëndetje Dr. Berisha! Po ju informoj një vjedhje spektakolare që Lali Plehu po u bën qytetarëve të Tiranës nëpërmjet UKT, që nga hushti 2023.

Në faturën e UKT deri në korrik 2023, taksa mbi banesën ishte 357 lekë.

Që nga muaji gusht 2023 dhe sot kjo taksë është rritur në 528 lekë.

Pra 171 lekë në muaj më tepër për çdo kontratë familjare.

Kjo është një vjedhje monstruoze e familjeve të Tiranës nga kryehajduti i Tiranës.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …