Shtyhet sërish seanca gjyqësore ndaj deputetit Salianji

Gjykata vendos ta shtyjë seancën ndaj deputetit të PD, Ervin Salianji. Shkak është bërë mungesa e avokatit të Salianjit, i cili kërkoi shtyrje të seancës për arsye shëndetësore.

Kujtojmë se Salianji akuzohet për denoncimin publik ndaj qeverisë, për lidhjet e saj me trafikantë dhe me favorizimin që qeveria ju bënte trafikantëve të drogës duke i lehtësuar dhe bashkëpunuar në veprimtarinë e paligjshme!

Njoftimi

Pershendetje!

Ne vijim te komunikimeve mbi veprimtarine e Gjykates se Apelit te Juridiksionit te Pergjithshem, ju njoftojme se:

Sot me date 24.04.2024, ora 10:00, ishte planifikuar seanca gjyqesore e ceshtjes penale ndaj te pandehurve Ervin Salianji, etj.

Ju komunikojme se mbrojtesi i te pandehurit Ervin Salianji, avokat Ledio Braho ka depozituar prane sekretarise se gjykates kerkese per shtyrje seance, per arsye shendetesore.

Në seancë nuk ishte i pranishëm as vetë i pandehuri Ervin Salianji.

Seanca e radhës u caktua me date 08.05.2024, ora 10:00.

Ju faleminderit!

About Redaksia

Check Also

Kalaja paralajmëron kallëzim tjetër në SPAK ndaj Erion Veliajt dhe Arli Naskës

Adriana Kalaja në cilësinë e Kryetares së Gjykatës së PD dhe aktivistes së Aleancës për …