Protesta para Bashkisë, qytetarët kërkojnë dorëheqjen e Veliajt

Ka nisur protesta e thirrur nga opozita te Bashkia e Tiranës, ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut Veliaj, pas skandalit me aferën “5D”.

Me pankarta në duar, qytetarët janë mbledhur para Bashkisë, ndërkohë kordoni i policisë ka rrethuar godinën, siç mund të shihet dhe në videon e mëposhtme.

Kjo është protesta e katërt që po zhvillohet para këtij institucioni.

Në protestën e kaluar, opozita e përshkallëzoi aksionin e saj, ku pati edhe disa molotovë të hedhura në derën e bashkisë, por nuk pati asnjë të lënduar.

 

About Redaksia

Check Also

Argita Malltezi: Pas rikthimit të vulës, demokratët po rikthehen në PD

Argita Malltezi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit e cila riktheu vulën dhe logon …