Edita Tahiri: Berisha rrëzoi sistemin totalitar, futi Shqipërinë në NATO, mbrojti Kosovën kur Edi Rama donte ta ndante

Politikania e njohur, Edita Tahiri, ish-kryenegociatore e Kosovës në dialogun me Serbinë ka qenë sot e pranishme në tubimin qytetar në mbështetje të lideri të Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili ndodhet në arrest politik që prej 30 dhjetorit 2023 me urdhër të Edi Ramës.

Politikania nga Kosova ka mbajtur dhe fjalën e saj në tubimin qytetar ku u është drejtuar qytetarëve me flajët, “të dashur shqiptar, ju që nuk duroni kur ju vijnë autokratë, e kur vijnë totalitarë, kurrë nuk e keni duruar…as tani nuk i duroni.

Pse? Sepse patët liderët që ditën me bërë ndryshime të mëdha. Ishte Sali Berisha, rrëzoi Enverin, rrëzoi sistemin totalitar, e bëri demokracinë, e futi Shqipërinë në NATO. Mirë që nuk e kemi vetëm një lider, i kemi dy. Kush është i dyti, Ilir Meta, i cili mbrojti Kosovën nga pozita e Presidentit të Republikës.

Çfarë bëntë Edi Ramë kur Sali Berisha dhe Ilir Meta mbronin Kosovën? Edi Rama Dontë të coptonte Kosovën.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …