Berisha: Vjedhjen e shekullit nuk e falim kurrë! SKAP-i i partisë do digjet në flakët e kësaj vjedhje

Duke i’u rikthyer marrjes në pyetje të Erion Veliajt nga SKAP, kryetari i PD, Sali Berisha, deklaroi se vjedhja e shekullit nuk do të falet kurrë dhe nuk të lejohet të amnistohet. Berisha tha se, Skapi i partisë do digjet në flakët e kësaj vjedhje’, tha Berisha, duke paralajmëruar Altin Dumanin që të mos amnistojë Erion Veliajn.

“Miqtë e mi, dje ishte dita e shpërfytyrimit të kryehajdutit të Tiranës, Erion Veliaj.

Dje ishte dita në të cilën ai doli para gjithë Shqipërisë dhe botës si një rrenacak ordiner.

Si një shpifarak i neveritshëm.

Por ndryshe hajduti më i madh i Tiranës nuk mund të jetë veçse si ai.

Dje, nga vrima e miut ku ishte futur, i rrethuar dhe i mbrojtur nga 1 mijë policë, çonte sharje dhe ultimatume.

Por unë jam sot këtu para jush t’i them se nuk ka forcë në botë që të shpëton nga qytetarët.

Jam para jush për t’u thënë skapistëve se nuk ka forcë që do u shpëtojë nga qytetarët.

Jam para jush për t’i thënë Erion Velisë se vjedhjen e shekullit nuk e falim kurrë.

Jam para jush për t’i thënë Skrapit të partisë se vjedhja e shekullit do ju djegë në flakët e tij edhe ju.

Erion Veliaj, je simboli më i degjeneruar, më i degraduar i hajnit dhe mashtruesit.

Erion Veliaj, jep dorëheqjen se nuk ka forcë në botë që të të mbrojë ty.

Se vendi yt, jo sot, por prej 4 vitesh duhej të ishte në qeli.

Në qeli të thellë për vjedhjen e tmerrshme që i ke bërë Shqipërisë”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …