Asnjë pasuri apo llogari e Veliajt dhe bandës së tij nuk është sekuestruar sepse i mbron Dumani

Kryetari i PD, Sali Berisha ka akuzuar drejtuesin e SPAK se po mbron kryebashkiakun Erion Veliaj dhe bandën e tij të drejtorëve. Berisha tha se, asnjë pasuri apo llogari e Veliajt dhe bandës së tij nuk është sekuestruar sepse i mbron Altin Dumani.

“Miqtë e mi, a jeni dëshmitarë ju se ka dy vite që këtë hajdut e denoncojmë në mos çdo ditë, së paku një herë në dy ditë.

Po pse? Se këtë hajdut e mbron Dumani.

E mbrojnë ata me të cilët ka vjedhur.

E mbrojnë ata me të cilët ka ndarë dhjetëra dhe qindra milionë euro të taksapaguesve shqiptarë.

Ju bëj një pyetje: a keni dëgjuar ju të konfiskohet një konto bankare e Erion Veliajt?

A keni dëgjuar ju të sekuestrohet pallati me 5 yje i Veliajt në Durrës me Mollën?

A keni dëgjuar ju të konfiskohet hoteli luksoz në Dhërmi?

A keni dëgjuar ju të konfiskohet një pallat nga shumë e shumë të tilla të kompanisë 5D, të ndërtuara me vjedhje, vjedhje dhe vetëm vjedhje?

Asnjë. Asgjë nuk u preket hajdutëve se ata i mbron Altin Dumani.

I cili, pasi përmend bashkinë e Tiranës në veprën penale të Arben Ahmetajt 13 herë, nuk guxon të përmendë një herë të vetme emrin e Erion Veliajt, në një kohë kur lëshon urdhër arresti për Tushën, Simixhiun dhe të tjerë.

A ka mbrojtje më kriminale se kjo o Daman?

Të garantoj se nuk ka gjë në botë që mund të të mbrojë ty.

Të gënjen mendja o hajdut se Shqipërisë do i dalim zot.

Se fatin e saj nuk e lëmë kurrë në duar horrash si ti.

Se fatin e saj nuk ia besojmë kurrkujt përveç vetes tonë. Përveç shqiptarëve.

Se fatin tonë do e marrim në duart tona.

Fitore, fitore, fitore!”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Për aeroportin e Vlorës shqiptarët do paguajnë 300 mijë bileta në vit për pasagjerët që nuk vijnë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, duke folur në tubimin qytetar, akuzoi Edi Ramën se …