Berisha: Erion Veliaj, tik-taku i orës po shënon fundin tënd!

Kryetari i PD, Sali Berisha në fjalën e tij përpara mbështetësve është shprehur se kjo betejë e idealeve, e shpresës dhe të ardhmes, është betejë për çdo shqiptar kudo që ndodhet, nga Afrika e Jugut në Polin e Veriut. Berisha iu drejtua Veliajt se, tik-taku i orës po shënon fundin tënd.

“Ndaj miqtë e mi, kjo betejë e idealeve, e shpresës dhe të ardhmes, është betejë për çdo shqiptar kudo që ndodhet, nga Afrika e Jugut në Polin e Veriut.

Është betejë për të shndërruar Shqipërinë në tokën e të gjithë shqiptarëve kudo që janë.

Është betejë për të bërë diasporën tonë krenare me Shqipërinë, emrin e saj, historinë e saj.

Është betejë për t’i çelur dyert diasporës tonë të votojë siç voton me miliardat euro që dërgon në këtë vend.

Të votojë me vullnetin e vet, aty nga ku është larguar, në qytetin e tij, me postë, kudo që të ndodhet, në çdo skaj të planetit të ketë të drejtë të votojë si qytetar i këtij vendi, si shqiptar i vërtetë, të votojë për fatin e tij në Shqipëri, për fatin e Shqipërisë.

Ndaj dhe këtu, në emër tuaj, në emër të shqiptarëve opozitarë kudo që janë, i bëj të ditur Edi Ramës se qeveria teknike dhe vota e diasporës janë kushti i të gjitha kushteve që shqiptarëve që të bëjnë zgjedhje të lira.

Mjerë ti po mendove, po guxove t’i pengosh!

Erion Veliaj, tik-taku i orës po shënon fundin tënd. Fundin më të turpshëm të një zyrtari në të gjithë historinë e kontinentit.

Erion, e nise karrierën si 99-sh dhe si 99-sh do përfundosh.

Në shtyllën e turpit, në sheshin Skënderbej do varesh në shtyllën e turpit, me germa të zeza do gdhendet emri yt.

O qenie pa shpirt, pa moral, pa karakter, pa nder, pa dinjitet.

Largohu, mos e prit popullin se zemërimi i tij do të të mjerojë.

Edhe njëherë u përshëndes, ftoj të gjithë qytetarët ditën e martë në ora 11.00.

Tek bashkia na pret fitorja, na pret beteja, na pret e ardhmja.

Rrofshi ju, rroftë opozita shqiptare, rroftë populli shqiptar, rroftë Shqipëria”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Cilido që krahason Sali Berishën me Edi Ramën, krahason të pakrahasueshmit!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha është ndalur edhe te propaganda që bëjnë analistët e …