Drejtori i Teatrit: Erdhëm në takimin e Ramës në Athinë se marrim rrogën…

Thirrjes së Kryeministrit Edi Rama, për të ndjekur takimin madhështor me diasporën në Greqi, iu përgjigjën edhe Piranjat tona. Në stadiumin e Galatsit, përveç emigrantëve shqiptarë në Greqi, kishte një numër të madh punonjësish të administratës publike, të cilët kanë udhëtuar të organizuar drejt Athinës, për më shumë se tetë orë, për të qenë prezentë në fjalimin e Ramës.

Pavarësisht se fundjavë, në të cilën mund të kishin kaluar disa orë pushimi me familjen, ata janë detyruar të marrin pjesë në aktivitetin e madh të partisë Socialiste, madje duke e dokumentuar prezencën e tyre me anë të fotove.
Në ato orë qëndrimi mes shqiptarësh, Piranjat kanë biseduar mes shumë personash, edhe me drejtorin e teatrit “Bylis” të Fierit, z. Klajdi Marku, i cili e ka shprehur hapur pakënaqësinë e prezencës së tij aty.

Për dëshmi të tjera të krerëve të bashkive, punonjësve të administratës dhe nxënësve të shkollave, na ndiqni ditën e premte ne orën 20.44, “Piranjat Show” në Syri Televizion.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …