Policia arreston fermerët pse protestuan, deputeti: Lirojini! Po luftojnë për bukën e kalamajve!

Fermerët e Lushnjës zhvilluan një protestë gjatë ditës së sotme për uljen e çmimeve për zarzavateve, ku nuk munguan as përplasjet me Policisë, e cila ka arrestuar disa pre tyre.

Deputeti i PD-së në zonën e Lushnjës Saimir Korreshi, përmes një postmi në Facebook, i ka bëri thirrje policisë që të lirojë fermerët, pasi sipas tij po protestojnë për bukën e kalamajve.

Postimi i Korreshit:

Thirrje Policise se Shtetit!

Lironi sa me pare FERMERET Protestues, eshte turp per ju qe shoqeroni ne Komisariat njerez te ndershem dhe punetore vetem e vetem se protestojne per buken e kalamanjve!

Ne vend se tu dilni ne krah e ti ndihmoni beni te kunderten u tregoni dajakun dhe i shoqeroni nderkohe qe te tjeret tallen me djersen e tyre duke u afruar cmime qesharake.

TURP!

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …