Berisha: Nesër me armën e fuqishme të zemërimit popullor, me mosbindjen civile, të gjithë në betejë!

Kryetari i Partisë Demokratike u ka bërë thirrje qytetarëve që nesër të gjithë të protestojnë tek bashkia e Tiranës, me mosbindje civile.

“Miqtë e mi, shpresa e vetme jeni ju.

Ose të shkulim nga rrënjët këtë racë hajdutësh ose Shqipëria nuk ka të ardhme.

Ndaj dhe nesër, me armën e fuqishme të zemërimit popullor, me mosbindjen civile, të gjithë në betejë, të gjithë në sulm.

Të gjithë për fitoren.

Rrofshi ju.

Rroftë Tirana.

Rroftë Shqipëria.

Fitore, fitore, fitore!”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Turizmi/ Berisha: Buxheti i shtetit fitoi vetëm 8 milionë euro! Turistët fjetën vetëm… gjysmë nate në vend

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD, Sali Berisha ka rrezuar shifrat …