Mourinho zgjedh Turqinë, befason me vendimin e tij

Në fillim dukej si një premtim elektoral nga kandidati për president, por në Itali tani e bëjnë të kryer, Jose Mourinho është vetëm një hap larg Fenerbahce-s, pritet vetëm që të bëhet zyrtare pasi palët kanë gjetur akordin total.

Sipas mediave, Jose Mourinho do të firmos një kontratë 2-vjeçare.

Ky është një lajm i madh për futbollin turk, ndërsa për Muçin do të jetë një sfidë më vete, pasi Beshiktashi i tij do të ketë një rival të madh si Mourinho.

About Redaksia

Check Also

Hysaj fajësohet për golin e dytë të Italisë, uli kokën dhe lejoi rrjetën

Një video nga momenti kur Italia shënoi golin e fitores me Shqipërinë është bërë virale …