Juli Emiri: Ja pse do shkoj nesër në protestë para parlamentit!

Juli Emiri ishte pjesë e tubimit të përditshëm qytetar në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha, e cila nga foltorja poshtë banesës së Bershës u bëri thirrje qytetarëve të bëhen bashkë në protestën që do të zhdvillohet para parlamentit ditën e nesërme.

Emiri tha se bashkimi i qytetarve bën fuqinë e vendosjes së drejtësisë në vend.

“Nesër do të shkojë përpara parlamentit në protestë, shumë thjeshtë: do dal nga shtëpia, do shkoj të shpenzoj aq orë sa të jetë e nevojshme aty për të protestuar kundër një qeverie që nuk ka fund dhe ka rrëzuar çdo shtresë të qeverisë nga të gjitha këto që përmenda sepse nuk ka ngel shtresë shoqërie pa u degraduar në këto vite dhe nuk e di se ku do të kapet filli kur të ndërrohet kjo qeveri që është sot”, tha Emiri.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …