Narko-shteti “Rama”!

Adriatik DOSTI

Po pse ore si e do Narko -shtetin ti o Edvin?

Po turfullon nga inati Rama pse gjithnje e me shume Perendimi po reflekton e me te drejte po e quan shtet – qeverine e PS-Rilindje – Rames si Mafioze e Narko-shtet.

Po mire mo Edvin s’ta mbushin mendjen akuzat bombe te ish zv.kryeministrit tend ne arrati Ahmetaj qe thote publikisht se ne mbledhjet e tua e ne zyren tende ka pare kryemafioze e capo te Sinaloas?

Nuk ta mbush mendjen Tigri yt i djeshem teksa thote se ti i ke thene qe Droga na duhet per ekonomine?

Nuk te bind as fakti tjeter per te cilin Rai 3 disponon foto e sekuenca filmike …qe sikurse thote edhe Ahmetaj prej kohesh vizitore te rregullt te godines tende qeveritare jane mafiozet, banditet, kriminelet e boset e droges?

Nuk te mjafton Laboratori i Xibrakes ku shefi – menaxhues i saj ishte yt vella Olsi…e ndihmesi i tij nipi i Enverit – Ermali?

Nuk te mjaftojne artikujt e ashper kritike e investigativ te shtypit e tv. italian…te Bildit gjerman, te W.Examiner -it amerikan [ web – faqen e te cilit njesoj si ne North Corea, Kine, Rusi, Kube, Bjellorusi etj] ti sot e bllokove …ne menyre qe shqiptaret te mos te mesojne dot te verteten lakuriq …pasi ne qender te tyre je ti vete si Capua shqiptare e droges e pas teje edhe yt vella Olsi si bashkepunetori yt me besnik?

Qindra mijera tone hashash, canabis, kokaine e turlli lloj droge kapur cdo dite ne pikat kufiitare shqiptare apo edhe ne portet e aeroportet tona e te Italise e Greqise … me vlere miliona dollareshe…nuk te mjaftojne te bindesh se ti sot je 100 % kryeministri i droges e shtet qeveria jote me plot gojen meriton te quhet narko-shtet?

Nuk te mjafton fakti tjeter trondites se capot e droges sot neper bote gjithnje e me shume po rrezultojne te jene shtetare te tute e te shtetit tend …ca te vrare, ca ne burg e ca ne arrati e kerkim nderkombetar …

Po gjithe ajo droge – miliona dollareshe qe hyn e del cdo dite nga Shqiperia me lejen e dijenine tende absolute prej se ciles rrjedhin milionat e tua e te atyre qe te sollen e po te mbajne ende ne pushtet nuk te mjafton o Edvin?

Po fakti trondites qe publikoi Rai 3 …se ne fushen e ndertimit ne Shqiperi behet fjale per nje investim prej 3. 7 miliarde dollaresh prej te cilave vetem 800 milione kane dale nga bankat shqiptare e po 800 milione kane hyre ne Shqiperi permes emigranteve shqiptare nga jashte Shqiperise …e 2.1 miliarde te tjera nuk justifikohen dot kurresesi …pra behet fjale per para droge e pastrim te piset parash prej mafias e narko shtetit tend …e ti prape guxon e thua s’ka mafie e s’ka narkoshtet….

Po skandali i shekullit me Inceneratoret…po 5 D…po dhjetera ministra, deputete, kryetare bashkish, shefa policie, zyrtare te larte te tute te perfshire ne skandale vjedhjesh , droge, pastrim parash, abuzimesh ne detyre …tashme ne burg , nen hetim a ne arrati e ne kerkim …nuk te bind akoma ty per narko-shtetin qe ke krijuar e po e mban ne kembe TI i pari e kerkush tjeter si ti?

Po ato qindra vrasje te perditeshme ne cdo qytet e fshat te Shqiperise …ato qindra mijera ikje te perditeshme prej Atdheut te tyre te shqiptareve te tronditur prej shtet qeverise tende vrasese , bandite, hajdute e kriminale …vertet nuk te bindin ende ty per Narko-shtetin tend te frikshem e te rrezikshem ?

Po pse mo nuk te mjaftuan ty ish ministri yt i brendshem [ me i miri sipas teje ] Saimir Tahiri qe me urdherin e porosine tende e shnderroj krejt Shqiperine ne Lazarat e Columbi te Ballkanit…nuk te mjafton ty rasti i ish ministrit tend tjeter po te brendshem F.Xhafa …vellai i te cilit po per droge u arrestua e u denua ne Itali?

Nuk te mjaftojne ty dhjetera e qindra plantacione droge nga Jugu ne Veri te Shqiperise qe publikohen cdo dite ne lajmet shqipfolese …e qe tashme ruhen, mbrohen e menaxhohen nga Policet e tu?

Po gjithe ai sistem skandaloz e i korruptuar drejtesie , gjithe ajo polici bashkepunetore me krimin, gjithe ajo media bythelepirese deri ne neveri … gjithe ata patronazhiste vemje …gjithe ata ambasadore e nderkombetare leshi qe ti i mban ne kembe e i pagun me milionat e droges [ se me buxhetin e shtetit tend kerrme ju ha mutin ]…… per t’ju mbajtur ty e banden tende kriminale e antishqiptare ne pushtet nuk ta mbushin vertet dot mendjen ty per krijesen tende te urryer te shtet-qeverise tende mafioze ose sic po ta thone tashme te gjithe njezeri per narko -shtetin tend ?

Ti mor sharlatan e fare e keqe …qe ke kohe qe Shqiperine e shqiptaret dhe Kosoven e shqiptaret e atjeshme kah- heret i ke tradhetuar e ju a ke ngulur kush sa here thiken pas shpine…ende ke goje e fytyre te flasesh per shtet , popull e komb shqiptar?

Me nje kryetar opozite te burgosur ne shtepi krejtesisht per hakmarrje perverse individuale e lufte te pa ndershme politike……e me nje PD – Opozite te cilat ti s’ke lene gure pa levizur e miliona pa derdhur brenda e jashte Shqiperie…per ti shkaterruar totalisht…dhe ti ke ende guxim budallai…te kundershtosh narko-shtetin tend mafioz?

Po pse ore te genjen mendja ty se mund ta mbulosh dot Diellin me Shoshe a po akoma shpreson se do te te mbrojne deri ne vdekje ty ajo llaxorja fashiste e Romes – Meloni…Sunaku e Camerooni te Anglise apo filo serbi e antishqiptari i terbuar francezi Macron?

Te genjen mendja se Plaku Sorros qe prej Amerike e i biri i tij qurraman te cilit ti i lepihesh aq neveritshem do te shpetojne nga llumi e balta ku je futur?

Vertet beson se ja hodhe me amerikanet e ceshtja Mc Gonigal u mbyll pa te hyre ty asnje gjemb ne kembe?

Sinqerisht beson se Europa e Bota ”binden plotesisht” kur ti u nxjerr perpara si mburoje -mbrojetese per shtetin tend Mafio-narkoman palacot, karagjozet e sharlatanet me mikrofon ne dore te tillet si Mut Veliaj e Mut Nano apo Fevzo zagarin…Mero mavrine ….Kol kycin, Dudushet, Lorencet, Rakipet, Frroket, Batonet, Carlot , Hilet …Enin, Irisin, Rudinen etj etj…mjere ti per ato pak mend qe ke…

A po te genjen mendja se nga gremina ku ke rene do te mund te nxjerrin takimet me ”emigrantet shqiptare” te Athines e Milanos…mercenare e patronazhiste plehera te paguar me parate e taksa- paguesve te varfer shqiptare …ardhur me varg autobuzesh e tragetesh nga Shqiperia….

Fshati qe duket nuk do kallauz o Edvin…narkoshteti yt vjen era Mut prej se largu…dhe ti si trap i lindur qe je ne vend qe ti mbash ere po vete se vete e krijove dhe e qelbe kesisoj …shkon dhe e trazon me shkop…duke qelbur keshtu jo me veten e c’ke reth vetes por krejt dynjane brenda e jashte Shqiperie…

Cdo fillim e ka nje fund, cdo gje ka nje limit… e cdo start ka edhe finishin o Edvinnnnnn….ndaj mos te te genjeje mendja se nga kjo histori e piset e narko-shtetit tend real …ti do dalesh pa lagur.

Harroje ….

Kete Mut -shtet qe krijove je tashme i detyruar ta hash TI i pari dhe vetem ti…ahhhh nese deshiron ta ndash me muterat e tjere qe ke reth teje …puna jote pastaj…ta hani e ju befte mire!

A.R.D

About Redaksia

Check Also

Programi ekonomik i PD të diskutohet në Grupin Parlamentar, në Kryesinë e Sekretariatet dhe të miratohet në Këshillin Kombëtar

!Bujar LESKAJ Të gjithë departamentet e Partisë Demokratike të drejtuar nga Prof. Dr. Sali Berisha, …