Mijëra qytetarë në protestë kundër organizatës kriminale

Qytetarë të shumtë janë mbledhur përpara Kuvendit për të marrë pjesë në protestën e thirrur nga opozita.

Protesta e tyre vjen pas emisionit të RAI 3, ku Shqipëria e Edi Ramës cilësohet si narkoshtet.

Ndërkohë godina e Kuvendit është blinduar nga forca të shumta policore.

Megjithëse thirrja u bë në një kohë të shkurtër, shumë qytetarë i janë përgjigjur mesazhit të opozitës për të marrë pjesë në protestë.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …