Berisha: Mafia ndërkombëtare është e tëra në mbështetje të Edi Ramës! Kjo e bën betejën tonë edhe dy herë më jetike

Kryetari i PD, Sali Berisha në fjalën e tij para qytetarëve në tubimin e përnatshëm, ka akuzuar se mafia ndërkombëtare është e tëra në mbështetjen e Edi Ramës. Berisha tha se, kjo e bën betejën dy herë më jetike për Shqipërinë dhe shqiptarët.

“Sot, ky grup hajdutësh, për këtë grup hajdutësh, qytetari nuk ekziston.

Hallet nuk ekzistojnë.

Taksat nuk janë mundi dhe djersa e tyre, por janë prona e hajdutëve që i vjedhin nga mëngjesi gjer në darkë.

Të dashur qytetarë dhe qytetare!

Vetëm qëndresa, vetëm mosbindja civile, vetëm guximi dhe revolta janë shpëtimtare për kombin nga kthetrat e kësaj mafie të tmerrshme.

Kombi shqiptar sot vuan nga një pushtim i egër mizor që po e varfëron, mjeron dhe shkelmon çdo ditë.

Edi Rama ka mobilizuar të gjithë mafien kombëtare, por dhe atë ndërkombëtare, me të cilën thotë se jam krenar.

Mos harroni kur thoshte se ndjehej krenar me McGonigalin, sepse ky bandit pa moral, kishte paguar për të manipuluar dosjet e Sali Berishës për të mashtruar.

Vetëm e vetëm që të forconte pushtetin e Edi Ramës.

Dje, padrinoja Edi Rama shprehte keqardhje për gjeneralin e sigurimit rumun, Koldea, mnjëlloj sikur një vit më parë thoshte se unë jam krenar me miqësinë që kam me McGonigalin.

Miqtë e mi, mafia ndërkombëtare është e tëra në mbështetje të Edi Ramës.

Ndaj dhe kjo e bën betejën tonë edhe dy herë më jetike, edhe dy herë më vendimtare për shpëtimin tonë, për shpëtimin e Shqipërisë.

Ndaj dhe duke shprehur mirënjohje të pakufishme ndaj jush të vazhdojmë këtë betejë gjer në mposhtjen e kësaj të keqe që ka kapluar Shqipërinë dhe shqiptarët.

Le të vazhdojmë këtë betejë gjer në krijimin e qeverisë teknike dhe mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

Të vendosur, guximtarë, të zemëruar, me revoltë drejt fitores.

Edhe njëherë gëzuar Bajramin.

Fitore, fitore, fitore, fitore dhe ekipit tonë!”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Këlliçi: Bashkia vijon të drejtohet nga një hajdut i pashembullt, Erion Veliaj!

Anëtari i kryesisë së PD, Bëlind Këlliçi gjatë fjalës në protestën që u zhvillua përpara …