Krye Redaktor

Eksperimenti nga Shqipëria në SHBA, Trump mund të dënohet me arrest shtëpie, çfarë do ndodhë…

Eksperimenti i drejtesise së kapur nga Shqipëria në SHBA. E njëjta dorë, Sorosi, Shpallja fatjor e Donald Trumpit për 34 vepra penale shënon fundit e procesit historik gjyqësor penal ndaj ish Presidentit, por beteja për këtë çështje vazhdon. Tani është koha e dënimit dhe mundësisë së dënimit me burg. Një …

Read More »

Trump shpallet fajtor, por 66% e amerikanëve nuk i besojnë gjykatës dhe mbështesin Trump

Trump shpallet fajtor, por amerikant nuk k besojnë gjykatës. Ish Presidenti Donald Trump shkoi sot sërish në seancën gjyqësore në Nju Jork, në ditën e dytë të procesit gjyqësor kundër tij, ku po vazhdon përzgjedhja e anëtarëve të jurisë. Zoti Trump e kritikoi të hënën gjykatësin dhe prokurorët dhe e …

Read More »

Betonizimi i Tiranës, Veliaj jep 231 mijë metra katrorë leje ndërtimi në 3 muaj

Pas një ngadalësimi në vitin 2023, ndërtimet në kryeqytet duket se do të marrin vrull sërish. Të dhënat e INSTAT bëjnë të ditur se sipërfaqja e lejeve të ndërtimit ka shënuar rritje në tre muajt e parë të vitit. Sipas shifrave të raportuara nga INSTAT, për periudhën janar- mars 2024 …

Read More »

Gazetari: Mesazhi që dha Rama me goditjen e avokatit të liderit të opozitës

Andi Bushati ka folur për sulmin brutal ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, i cili është duke luftuar për jetën. Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, hodhi dyshime për versionin e policisë, pra se sulmi ka qenë një konflikt mes avokatit dhe klientit për një çështje të lidhur …

Read More »

Skandali/Veliaj i paguan 307 mijë euro drejtorëve që ndodhen në burg!

Belind Këlliçi, ish-deputet denoncoi në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV një skandal tjetër në bashkinë e Tiranës, duke zbuluar dokumentet për pagesat që vijojnë për kompaninë “5D” që kisht epër pronarë ish-drejtorët e bashkisë që janë arrestuar mëse 2 muaj më parë me urdhër të SPAK. “Është në projekt …

Read More »

Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë: Autoritetet të sigurojnë drejtësi të shpejtë për sulmin ndaj avokatit

Gledis NANO Nuk mund të mos reagoj për ngjarjen e rëndë të kolegut dhe profesorit tim Sokol Mëngjesi. Është e domosdoshme të dënohen akte të tilla dhune ndaj individëve që thjesht kryejnë detyrat e tyre profesionale. Sulmi ndaj avokatit nuk është thjesht një sulm ndaj tij si individ, por një …

Read More »

Ky është i akuzuari si organizator i dhunës ndaj avokatit Sokol Mëngjesi

Në foton e mësipërme është Dritan Nano, i cili u arrestua si organizator i sulmit ndaj avokatit Sokol Mëngjesit. Ai ka mohuar të ketë gisht në ngjarjen e rëndë, që ndodhi mëngjesin e së mërkurës (29 Maj) në ish-Bllok kur juristi sapo kishte lënë djalin në kopsht. “Nuk e organizova unë …

Read More »

Deklarata e Musk: Nuk mund ta shoh veten duke votuar për Biden këtë herë

Në një deklaratë të fundit, Elon Musk, CEO i Space X dhe Tesla, deklaroi me vendosmëri se ai nuk po e mbështet Presidentin Joe Biden në zgjedhjet e ardhshme presidenciale të 2024 në SHBA. Musk, një ish-mbështetës i Bidenit, me sa duket ka pësuar një ndryshim të rëndësishëm politik. Ai …

Read More »

Myslymanët bëhen bashkë dhe padisin në SPAK, Veliajn: Duan të shkatërrojnë familjen me homokraci

Një grup shoqatash myslimane kanë dorëzuar një kallëzim në Spak kundër kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për lejimin e martesave homoseksuale në ambientet e bashkisë. Në fjalën e tij, dorëzuesi i kallëzimit penal, Florian Arapi është shprehur se po krijohet një homokraci, e cila ka si qëllim shkatërrimin e …

Read More »

Ky është banditi që goditi avokatin Mëngjesi, tregon si u organizua sulmi

Dorian Alia, 32-vjeçari që u vetëdorëzua pas sulmit të avokatit Sokol Mëngjesi ka pranuar akuzat e ngritura ndaj tij. Alia ka pranuar që ka qenë pjesë e sherrit dhe ka goditur vetëm një herë avokatin me grusht. I pyetur për mënyrën e organizimit të dhunës, Alia është shprehur se e …

Read More »