Krye Redaktor

Pastrimi i parave fundos euron

Në tregun e këmbimit valutor sot euro do të blihet me 101 lekë dhe do të shitet me 101.7 lekë, ndërsa një dollar amerikan do blihet me 94.6 lekë dhe do shitet me 95.5 lekë. Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 117.8 lekë dhe do shitet me …

Read More »

Përplasja në polici, si i besuari i Ballës grabiti me dhunë sistemin TIMS pas mesnatës

Deklarimet e bërë nga specialistet e sektorit të serverit në Drejtorinë e Teknologjisë dhë Informacionit kanë ndihmuar Prokurorinë e Tiranës qe të kuptojnë më shume mbi ndërhyrjet në sistemin TIMS. Ora News ka siguruar një material ku në të tregohet se Ervin Muça dha urdhërin për të bërë “back up” …

Read More »

Të premten, protestë e madhe për largimin e kryehajdutit të Tiranës

Lideri i opozitës, Sali Berisha ka paralajmëruar prozestë të madhe para Bashkisë të premten. ‘E premtja është dita e ngritjes si vigan e qytetarëve të Tiranës për të përzënë për zverku një hajdut të shpërfytyruar’, u shpreh Beridha. Berisha: E premtja po afron, e premtja është dita e kryeqytetit, dita …

Read More »

Arrestohet kreu i “SPAK” në Malin e Zi, akuza për persekutim të opozitës dhe organizatë kriminale

Ish-kryeprokurori i posaçëm i Malit të Zi Milivoje Katniç dhe ish-zyrtari i lartë i policisë malazeze, Zoran Lazoviç u arrestuan të dielën me urdhër të Prokurorisë së Posaçme të Malit të Zi, ka njoftuar zëdhënësi i Prokurorisë. “Katniç dhe Lazoviç janë privuar nga liria për shkak të dyshimit se kanë …

Read More »

Izraeli rrëzon dronët dhe raketat e sulmit nga Irani, çfarë do të ndodhë

Irani lëshoi drone shpërthyese dhe gjuajti raketa kundër Izraelit të shtunën vonë në sulmin e tij të parë të drejtpërdrejtë në territorin izraelit, një sulm hakmarrës që ngriti kërcënimin e një konflikti më të gjerë rajonal, ndërsa SHBA u zotua për mbështetje “të hekurt” për Izraelin. Sirenat u lëshuan në …

Read More »

Garda Revolucionare e Iranit konfirmon sulmin ndaj Izraelit

Garda Revolucionare e Iranit ka konfirmuar sulmin me dron ndaj Izraekit, ndërsa ka shtuar se ka lëshuar dhe raketa.b Në një deklaratë të cituar nga media shtetërore, dega e Forcave të Armatosura iraniane tha se ka shënjestruar vende specifike në Izrael me dhjetëra dronë dhe raketa. Ushtria izraelite konfirmoi se …

Read More »

Lufta Iran-Izrael, Biden mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Irani ka nisur mbrëmjen e sotme një sulm hakmarrës ndaj Izraelit duke lëshuar dhjetëra dronë kamikazë, të cilët raportohet se do të duan disa orë që të godasin objektivat në Izrael. Në lidhje me nisjen e sulmit ndaj Izraelit ka reaguar dhe Shtëpia e Bardhë e cila ka bërë me …

Read More »

Nis lufta e madhe, Irani sulmon Izraelin

Irani ka nisur mbrëmjen e sotme sulmin hakmarrës ndaj Izraelit duke lëshuar dhjetëra drone kamikazë, të cilët raportohet se do të duan disa orë që të godasin objektivat. Teherani kishte paralajmëruar prej ditësh se do të përgjigjej ashpër ndaj izraelitëve, pasi këta të fundit bombarduan konsullatën iraniane në Siri, duke …

Read More »

Thirrja e Berishës: Të shpëtojmë Tiranën, të premten…

Kryetari i PD Sali Berisha u ka bërë thirrje sot qytetarëve për të shpëtuar Tiranën nga batërdia e vjedhjeve. Pjesë nga fjala tek Rruga e Shpresës Nuk ndodh kund si në Shqipëri, në asnjë vend të botës. Në çdo vend, para një skandali ka dorëheqje. Nuk ka Spak dhe amnistira! …

Read More »