Krye Redaktor

Marine Le Pen mori dyfishin e votave të Macron në zgjedhjet e së dielës

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka bërë të ditur se po shpërndan Parlamentin dhe po bën thirrje për zgjedhje të reja në vend. Kjo lëvizje e tij vjen pas humbjes së thellë të partisë që ai drejton në zgjedhjet për Parlamentin Europian, ku sipas sondazheve do të marrë rreth 15 …

Read More »

Letra anonime me transaksione të dyshimta parash që vuri në lëvizje SPAK dhe nisi hetimin pasuror ndaj Veliajt

Një letër anonime, por me përmbajtje të informacioneve të hollësishme ndaj Kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erjon Veliaj dhe njerëzve të familjes së tij, ka vënë në lëvizje prokurorinë e Posaçme SPAK, duke nisur një hetim kryesisht. Letra ka mbëritur në SPAK nga persona anonimë të paiddentifikuar deri më tani, por …

Read More »

Zgjedhjet në PE, Fredi Beleri bëhet eurodeputeti i parë i burgosur politik, sfidon Ramën nga burgu

Fredi Beleri do të jetë eurodeputeti i parë në historinë e Parlamentt Europian që mbahet i burgosur politik nga regjimi i Ramës. Ai ka fituar në zgjedhjet në Greqi duke sfiduar sërish nga burgu Ramën. Tashmë Beleri do të jetë një çështje dhe problem në Parlamentin Europian. Sipas rezultateve në …

Read More »

Berisha: Përmbysje regjimit me protesta, nesër para Bashkisë…

Sali BERISHA Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta. Mirënjohjen më të pakufishme ju qëndrestarëve dhe qëndrestarë të pamposhtur, oratorëve të parlamentit të lirisë që me fjalët dhe mendimet e tyre ndriçojnë zemrat dhe mendjet e shqiptarëve në këtë kohë velloje censure të tmerrshme mbi ata. Miqtë e mi! Nesër është …

Read More »

Humbi zgjedhjet për PE, Macron shpërndan Parlamentin, vendi drejt zgjedhjeve

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka njoftuar se po shpërndan Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhje të parakoshme më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të pretendojë se asgjë nuk ka ndodhur, se rezultati i zgjedhjeve të BE-së nuk është i mirë për qeverinë e tij dhe …

Read More »

E Djathta fiton zgjedhjet për Parlamentin Europian, në krye Partia Popullore Evropiane

E djathta fiton zgjedhjet për Parlamentin Europin. Partitë Popullore janë të parat në bazë të sondazheve pas votimeve në të gjithë Bashkimin Europian. Publikohet projeksioni i parë për Parlamentin e ri Evropian. Ky projeksion bazohet në vlerësimet e 11 vendeve anëtare. Referuar këtij projekioni vendet në Parlamentin Europian do të …

Read More »

Si i shpëtonin kriminelët kontrollit nga TIMS, dëshmia e Drejtorit të arrestuar zbardh skemën

Kopjimi i sistemit TIMS nga zyrtarë të ministrisë së brendshme dhe përpjekja për ta mbytur të vërtetën me preteksin e sekretit shtetëror i ka vëshur skandalin me një tis misteri, shoqëruar me teori të shumta konspiracioni. Pikëpyetjet kanë qenë të mëdha për ngjarjen që iu servir opinionit përmes një emaili …

Read More »

Mafia shtetërore me duart tek TIMS, si e zbuluan amerikanët, roli i Bruno Veizaj dhe përfitimi i trafikantit, Tedi Malaveci

Sali BERISHA Çdo ditë këto javët e fundit është folur për narkoshtetin e Edi Ramës. Mediat evropiane dhe botërore përsëri u kanë rënë sirenave të alarmit për instalimin në Shqipëri të narkoshtetit të parë dhe të vetëm në Europë. Miqtë e mi! Ato që kanë përshkruar mediat italiane, gjermane, amerikane …

Read More »

Kërcënimi i gazetarit italian, deklaratat bombë të avokatit të kontaktuar nga Karteli “Sinaloa” dhe Luftar Hysa i Ramës

Alba KEPI Kur heshtja është rrufjane dhe më e rrezikshme se mafia! Para me shumicë, sjellje agresive e mesazhe në kod e kërcënuese për jetën. Gazetari italian Sigfrido Rannuci ka denoncuar në Prefekturën italiane e në Digos, (forcat e shërbimit investigativ special) kêrcënimin që ka marrë në rrugë jo të …

Read More »

Karteli “Sinaloa” i lidhur me Ramën kërcënoi gazetarin italian

Sali BERISHA Në emër tuaj dhe të PD dua t’u bëj thirrje shqiptarëve kudo që janë në vendet e BE, të votojnë kandidatin shqiptar për këshill, për deputet dhe për çfarëdo që të jetë. Sikundër ftoj demokratët dhe demokratet të votojnë partitë e qendrës së djathtë. Partitë aleate të PD-së, …

Read More »