Redaksia

Berisha fton qytetarët në protestë: E premtja është dita e triumfit!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve të Tiranës që të premten të dalin në protestë. Berisha tha se, askund në botë nuk do mund të kthehej në aeroport hajduti Erion Veliaj. “Ndaj dhe ftoj qytetarët të bëhen europianë më shumë se kurrë. Të marrin në …

Read More »

Berisha-ambasadorëve: Lini standardet e dyfishta! Mos merrni anën e hajdutëve Veliaj, Rama e Dumani

Lideri i opozitës, Sali Berisha, iu drejtua me një apel ambasadorëve, që të mos marrin anën e hajdutëve Erion Veliaj, Edi Rama dhe Altin Dumani. Berisha tha se, shqitparët kanë nevojë për drejtësi. Ju merrni anën e hajdutit Erion Veliaj. “Të dashur miq, në emër tuaj, unë dua t’u shtroj …

Read More »

Dosja 5D/ Berisha: Pavarësisht vjedhjeve, nuk konfiskohet asnjë qindarkë sepse atë e ndajnë me Dumanë…

Lideri i opozitës, Sali Berisha, gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar tha se, pavarësisht vjedhjeve, nuk konfiskohet asnjë qindarkë dhe asnjë kontratë nuk shpallet e pavlefshme. Ai u shpreh se, nuk kërkohet që të kthehet e gjithë shuma e vjedhur qytetarëve, sepse atë e ndajnë me Dumanë, me Zamanë …

Read More »

Berisha: Dumani përdori dy standarde për dosjen 5D. SKAP hetoi vetëm dosjet me fondet më të pakta

Lideri i opozitës, Sali Berisha tha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar se Altin Dumani ka dy standarde, një standard e ka për Ramën dhe Veliajn, tjetrin e ka për kujt t’i vijë radha. Berisha u shpreh se Julian Zanaj dhe Albano Janku, nuk preken paçka se kanë firmosur …

Read More »

Afera “5D”/ Berisha liston shkeljet e SPAK: Dumani nuk guxon ta përmendë emrin e Veliajt

Lideri i opozitës, Sali Berisha, gjatë fjalës në tubimin qytetar, duke listuar shkeljet që ka bërë prokuroria e SPAK në hetimin e skandalit të korrupsionit ‘5D’, është shrehur shprehur se drejtuesi i kësaj prokurorie nuk guxon të përmendë emrin e Erion Veliajt. Sipas Berishës, për Damanin, ‘çështja e fondeve limit …

Read More »

Berisha: Hilet që përdor Dumani me hetimin e kryehajdutit të bashkisë, Erion Veliaj

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në fjalën e tij në tubimin qytetar, ka zbardhur hilet që përdor drejtuesi i SPAK, Altin Dumani për të shmangun hetimin ndaj Erion Veliajt. Berisha tha se, Dumani në asnjë rast nuk e cilëson hetimin ndaj drejtorëve të bashkisë së Tiranës, si grup kriminal …

Read More »

Kaprata: Rama, kryepadrino që merr shpërblesat për çdo leje ndërtimi dhe më pas blenë votat

Urbanisti Gentian Kaprata, gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha, tha se kësaj Republikës sonë nuk i themi dot as e bananeve. Kaprata tha se qeverisja oligarkike e Edi Ramës vragën më të rëndë ia ka lënë planifikimit të territorit. “Çdo gjë …

Read More »

Alizoti: RAI3 zbuloi si blihen përfaqësuesit e huaj, SPAK ta hetojë dhe ta izolojë Ramën!

Deputeti i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti, përmes një reagimi në Facebook, ka komentuar investigimin e Rai3 për Shqipërinë. Ai e cilësoi reportazhin e medias italiane si “një gërvishtje e vogël në llumin e korrupsionit”. Alizoti u shpreh se investigimi i emisionit ‘Report’ denoncoi Sekretarin e Përgjithshëm të Kryeministrisë, Engjëll Agaçin …

Read More »

Lubonja: Rama ka ngritur një sistem kriminal, u bën presion prokurorëve

Dokumentari i RAI3 shfaqi mbretin lakuriq, u shpreh analisti Fatos Lubonja, ndërsa theksoi se ky dokumentar provoi se shteti është ndërtuar si një organizatë kriminale. Sipas Lubonjës, fakti që RAI3 flet për korrupsionin e qeverisë Rama tregon se qeverisjes së tij i ka dalë boja edhe tek ndërkombëtarët Në një …

Read More »