Zbulohet superpaga e Knutit si këshilltar i Ruçit, aktualisht i Nikollës

Ish-raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin e BE dhe ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein, prej muajit maj të vitit të kaluar është emëruar Këshilltar i Kryetarit të Kuvendit, aso kohe të kryeparlamentarit Ruçi, post që vijon ta mbajë edhe me Lindita Nikollën.

Skandali me publikimin e pagave, nxori në pah sa paguhet Fleckenstein nga shteti shqiptar.

Sipas data-base, ish-raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin e BE dhe ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein, paguhet 153,300.00 euro në pozicionin e këshilltarit të kryetarit të Kuvendit.

About Redaksia

Check Also

Investigimi/ Trafik kokaine me taksitë në Tiranë, pamje e prova, por policia hesht

Me shprehjen “e dinim” që nën zë e qarkullojnë këto ditë ata që duhet të …

Leave a Reply