RD duhet të rilindë shpresën sa herë ajo të rrezikojë të shuhet!

Nga Edi PALOKA

Sot nje urim nga zemra per gazeten qe e para shperndau fjalen e lire ne Shqiperi pas gati 50 vjet diktature.

Krenar qe isha nje prej gazetareve dhe drejtuesve te ”Rilindja Demokratike” qe nga ditet e para te saj.

Respekt per te gjithe ata qe kontribuan e vazhdojne te kontribuojne ne “RD”.

Uroj te mos harrojne se misioni i kesaj gazete qe nga dita e pare e saj , ka qene dhe mbetet shume me i madh se sa thjesht dhenia e informacionit.

“RD” duhet te rilinde shpresen sa here ajo te rrezikoje te shuhet e te forcoje besimin se asgje nuk vlen me shume se liria sepse ajo eshte zeri i demokrateve, eshte zeri i Partise Demokratike.

About Redaksia

Check Also

“Ja ku janë plagët e betejës me horrat”, Noka: Nuk duhet t’i vësh flakën Kuvendit, por qeverisë!

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur, Noka, i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 …

Leave a Reply