Dinjiteti në plehra!, Paloka: Rama mban peng dhe poshtëron Bashën!

Nga Edi PALOKA

Rama mban peng e poshteron Bashen! Basha me stilin e Rames ka dite qe poshteron ata qe ka rrotull. Jo vetem i urdheroi te shkojne me 8 janar ne seli qe te ktheheshin ne mburoja te gjalla per karrigen e tij, po tani i ka vene ne rresht dhe recitojne pa u skuqur tekstin qe ju ve perpara Basha. Te gjithe burra-gra e gra-burra paskan ndjere ate dite t’ju kercenohet jeta prej demokrateve. Madje dhe njera qe me 8 janar postonte foto nga Maldivet, doli dhe tregonte se sa e kercenuar ishte ndjere per jeten!!! Dinjiteti ne plehra!

Ne fakt te jesh peng eshte e rende, po te behesh peng i pengut…!

I gjithe spektakli alla Rama i Bashes dhe te tijeve, ka nje qellim te deshtuar pa nisur ne fakt; Basha kerkon te justifikoje ndihmen direkte te Rames per karrigen e tij. Kerkon t’ju mbushe mendjen njerezve se policia e Rames u therrit prej tij se po “rrezikohej jeta” e deputeteve e jo karrigia e tij!

Lodhet kot, se nga 8 janari, askush nuk dyshon me se se e gjithe çfare ndodhi e po ndodh me opoziten, shkaterrimi i saj, eshte ajo qe kane dashur e duan bashkarisht Rama-Basha dhe shefi i tyre Soros!

About Redaksia

Check Also

Lajthit Rama, urdhëron shoqërimin e 3 të miturve në komisariat pse nuk i buzëqeshën!

Një situatë sa skandaloze dhe sa e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën …

Leave a Reply