Demokratët marrin selinë e PD në Berat

Në selinë e PD-së në Berat u organizua një takim mes demokratëve dhe grupit që i ka dalë në krah ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në selinë blu të këtij qyteti morën pjesë kryesia e PD-së dega Berat si dhe përfaqësues e grupseksioni në rang qarku përkrahës së Berishës. Këlliçi është shprehur se duhet të jemi të hapur janë të pranishëm për të marrë pjese në zgjedhje.

“Kur nuk ka bunkerizim gjithçka shkon mire. Belind Këlliçi u mor fortesa e parë e Bashës do vijojmë me sukses edhe të tjerat. Ne jemi të hapur për të gjithë ata që jetojnë nën presionin kërcënimin e Bashës”, tha Këlliçi gjatë takimit me demokratët e Beratit.

Sipas burimeve te brendshme dhe deputeti i PD-së Tomor Alizoti është përkrah tyre.

About Redaksia

Check Also

Gjermani del hapur kundër planit Rama-Vuçiç

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, ka thënë se qëndrimi i shtetit gjerman për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *