Berisha publikon videon: Nderim besimtarëve për aktin e tyre historik!

Ish-Kryeministri Sali Berisha, postoi sot një video të veçantë. Në 31-vjetorin e rihapjes së xhamisë së Et’hem Beut, Berisha risolli pamjet e asaj dite madhështore dhe historike.

“Rihapja e xhamisë së Et’hem Beut me 18 janar 1991! Nderim besimtarëve për aktin e tyre historik!”, shkruan Berisha.

Kujtojmë se një ditë më parë, u inaugurua restaurimi i kësaj xhamie, por u përjashtua nga ceremonia Komuniteti Mysliman Shqiptar.

About Redaksia

Check Also

Gazetari italian: Si u zhduk emri i Olsi Ramës nga hetimet e grupit ta kokainës

Gazetari i RAI3, Giorgio Mottola zbuloi se si u arrit te investigimi që ka tronditur …

Leave a Reply