Fytyra e Lulit në Shkodër, Amuli: Dua të bëhem Kryetar Bashkie

Kryetari i Partisë Demokratike Dega Shkodër, Xhevdet Amuli ka qenë i ftuari i radhës në emisonin “Studio e Hapur” të gazetarit Senad Nikshiqi. I pyetur pwr zgjedhjet dhe përgatitjet që po bën Partia Demokratike e Shkodrës, kryetari Amuli ka bërë të ditur se aktualisht janë rreth 17 kandidatura në radhët e demokratëve ku nuk përjashton as veten.

Kryetari i PD Shkodër foli edhe për qëndrimin e kryetares së bashkisë Voltana Ademi dhe përkrahjen e Foltores së ish kryeministrit Sali Berisha.

Sali Berishën, kryetari i PD Shkodër e cilëson si fajtor të krizës së shkaktuar në vitin 1997 me firmat piramidale.

About Redaksia

Check Also

Dokumentet/ Porti i Jahteve të Alabar në Durrës na ka kushtuar 415 mln € pa nisur ende

Nga Ola XAMA Kur qeveria dërgoi në Kuvend miratimin e projektit për ndërtimin e “Durrës Yacht …

Leave a Reply